Konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”

Plakat informacyjny

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Fotografie zgłaszane do konkursu mają przedstawiać mazowiecki zabytek nawiedzony przez ducha, dlatego jego hasło przewodnie brzmi: „Złap ducha”. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2014 r. Poniżej kilka informacji o konkursie:

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?
Wystarczy zrobić zdjęcie nawiązujące do tematu konkursu „Złap ducha” i je opisać. Oczekiwane są oryginalne ujęcia i opisy mazowieckich zabytków – przede wszystkim tych mniej znanych, z nieodkrytym dotychczas potencjałem. Szczególnie istotna jest jakość nadesłanych zdjęć i poprawność językową tekstów. Prace konkursowe oceni niezależna komisja.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Wszyscy miłośnicy fotografii z całej Polski. Jeśli masz mniej niż 18 lat – poproś rodziców o zgodę i wypełnijcie wspólnie odpowiedni formularz.
Jak wziąć udział w konkursie?
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie opatrzone opisem. E-maile o temacie „Złap ducha” wraz z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego, zdjęciem i opisem) należy przesyłać do 30 listopada 2014 r. na adres: zabytki@mazovia.pl.
Skąd pobrać formularz zgłoszeniowy?
Formularze, które uczestnicy mają wypełnić, zeskanować i przesłać, są dostępne wraz z regulaminem konkursu na stronie www.mazovia.pl
Jakie zdjęcia należy przesyłać na konkurs?
Fotografie zgłaszane do konkursu mają przedstawiać mazowiecki zabytek nawiedzony przez ducha. Ważny jest pomysł.
Jak ma wyglądać opis?
Należy opisać to, co zostało przedstawione na konkursowym zdjęciu, a także udzielić odpowiedzi na trzy podstawowe pytania: co zaintrygowało cię w wybranym zabytku?; czy wiesz o nim coś interesującego?; jakie opowieści wiążą się z widocznym w kadrze duchem? Tekst powinien zachęcić czytającego do odwiedzenia danego miejsca i odkrycia go dla siebie. Liczy się zarówno treść, jak i forma.
Jakie nagrody można wygrać?
W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:
I nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 600 zł,
II nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 500 zł,
III nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego w wysokości 400 zł,
Wyróżnienie – karta prezentowa do sklepu Empik w wysokości 200 zł,
Nagroda publiczności – karta prezentowa do sklepu Empik w wysokości 400 zł;
Co to jest nagroda publiczności?
Na początku grudnia wszystkie fotografie spełniające wymogi regulaminu zostaną umieszczone na facebookowym profilu „Mazowsze. Serce Polski”. Autor pracy, która do 14 grudnia uzyska najwięcej „polubień” i pozytywnych komentarzy, otrzyma nagrodę publiczności.
Gdzie można uzyskać dodatkowe informacje?
Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Wydziale ds. Tworzenia Przestrzeni Kulturowej i Turystycznej, dzwoniąc pod numer (22)59-79-561/(22)59-79-574 lub kierując pytania na adres: zabytki@mazovia.pl