10 kapel na „Epicentrum”

Plakat promocyjny

W dniach 14 – 15 listopada odbędzie się Festiwal Kapel EPICENTRUM. Do części konkursowej zgłosiło się 20 zespołów, z których Jury wyłoniło 10.

14 listopada od godz. 14:00 zagrają: Rooster z Łukowa, Backsly z Białegostoku, Ashes to Ashes z Sokołowa Podl., Midway z Siedlec, Karrakan z Ostrołęki, Mobius z Białegostoku, Somones First z Sokołowa Podl., Hardware z Jędrzejowa, Fobia Inc. z Białegostoku oraz Lux Perpetua z Warszawy.
Występy ocenia profesjonalne jury, w skład którego wchodzą:
– Tomasz Markiewicz – przewodniczący Jury, muzyk, wokalista, dziennikarz muzyczny
– Leszek Kowalik – muzyk, wokalista i gitarzysta zespołów Jelonek i Vibrant (dawniej Outside)
– Daniel Popek – muzyk, gitarzysta zespołów Vibrant i UpStream
– Grzegorz Wieczorek – muzyk, perkusista zespołu Vibrant
– Jakub Kowalik – realizator dźwięku m.in. w zespołach Hunter, Jelonek, Orkiestra Dni Naszych, basista zespołu Vibrant
Po przesłuchaniach konkursowych (ok. godz. 20:00) zagrają: Dogs’s Bone z Sokołowa Podlaskiego oraz VIBRANT z Siedlec.
Bilety: 10 zł.
Zespół Vibrant powstał w połowie 2013 r. na zgliszczach formacji Outside, która działała od 1997 r. i wydała do tej pory jeden album pt. „Rozwarstwianie”. Obecnie pod nowym szyldem i w nowym składzie zespół pracuje nad następną płytą.
VIBRANT gra w składzie:
– Leszek Kowalik -vocal, guitar,
– Daniel Popek -guitar,
– Jakub Kowalik -bass guitar,
– Grzegorz Wieczorek -drums
15 listopada, godz. 17:00
– koncert laureatów Festiwalu
– koncert gwiazdy wieczoru, grupy HARLEM
Bilety: 20 zł.
Harlem – polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. W 1994 roku Wieśka zastąpił Stanisław Czeczot. Dorobek zespołu stanowi sześć wydanych płyt oraz setki koncertów na największych polskich scenach.
Debiutancką płytą Harlemu są „Lustra” nagrane w PRO Studio Radia Olsztyn, wydane w 1995 roku. Piosenki z tej płyty do dzisiaj stanowią żelazny repertuar koncertowy. „Hedone”, „Piąta trzydzieści”, „Blues o zdradzie” i „Bingo” zawsze śpiewane są przez publiczność na koncertach. Płyta „Lustra” promowana była trzema teledyskami, z których największą popularnością cieszył się obraz do piosenki „Hedone” w reżyserii Jerzego „Grabora” Grabowskiego.
Drugą płytą zespołu są „Bezsenne noce” wydane w 1998 roku przez NewAction/Pomaton EMI. Nagrana w lubelskim Studio Hendrix pod czujnym okiem Jerzego Janiszewskiego przyniosła kolejne przeboje zespołu. „Kora” i „Jak lunatycy” opatrzone wspaniałymi teledyskami w reżyserii Zbigniewa Rybczyńskiego zajęły najwyższe miejsca na radiowych i telewizyjnych listach przebojów. Wakacyjna propozycja „Ye Ye” chętnie grana była w radiu ZET. W nagraniu „Jak lunatycy” głosu swojego użyczył Krzysztof Cugowski.
„Amulet” to kolejna płyta zespołu Harlem wydana w roku 2000. Wydawcą tego albumu jest Pomaton EMI, a nagrana została w większości w Studio Hendrix. W 2004 roku zespół nagrał jubileuszową płytę pt. „Ten Harlem”. 26 czerwca 2004 roku Harlem wystąpił jako support zespołu Deep Purple na Stadionie Legii w Warszawie. Piąta płyta olsztyńskich rockmanów „Niebo nade mną” wydana w 2007 roku zawiera 13 utworów utrzymanych w konwencji kolorowej i pełnej niespodziewanych rozwiązań melodycznych muzyki gitarowej. To połączenie rockowej tradycji oraz współczesnej techniki nagraniowej. Ponownie nie zabrakło wielu gości.
Obecnie Harlem gra w składzie:
– Krzysztof 'Dżawor’ Jaworski
– Kuba 'Qbek’ Weigel
– Cezary 'Kaz’ Kaźmierczak
– Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk