XIII Jesień na Mazowszu i Podlasiu

Plakat informacyjny
Sokołowski Ośrodek Kultury, Terenowy Zespół Doradczy w Sokołowie Podlaskim oraz Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim zapraszają na XIII Festiwal Kuchni Regionalnej – Jesień na Mazowszu i Podlasiu – 26 października 2014 roku, godz. 11:00. Festiwal ma formę konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną.

„Jesień na Mazowszu i Podlasiu” to niezwykle smakowity festiwal! Na licznych stoiskach gospodynie z Powiatu Sokołowskiego prezentują najsmaczniejsze dania regionalne, przygotowywane według tradycyjnych receptur. Królują
potrawy z ziemniaka, czyli podlaskie byki, bęcwały, szlachcice i blacharze. Nie brakuje koszki ziemniaczanej i innych przysmaków, do których przygotowania użyto jesiennych plonów: warzyw i owoców. Starania uczestniczek Festiwalu ocenia jury, które zwraca uwagę na smak i wygląd dań oraz pochodzenie przepisów, według których zostały przyrządzone.
Współorganizatorem „Jesieni na Mazowszu i Podlasiu” jest Terenowy Zespół Doradczy w Sokołowie Podlaskim a fundatorem nagród Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Młyn Braci Górskich z Repek.
Zapraszamy do zakupu przygotowanych przez gospodynie wiejskie:
– regionalnych potraw z ziemniaków,dyni i innych sezonowych warzyw oraz mięsa
– przetworów z plonów jesieni
– tradycyjnych wędlin
– ciast
– nalewek
– produktów z miodu pszczelego
– i tym podobnych
O godz. 15:00 na sali widowiskowej odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” oraz „Kapeli z Naszego Miasta” ze śląskiej miejscowości Czerwonka – Leszczyny.