Urodziny w Stumilowym Lesie

Występ przedszkolaków

Dzień 14. października to szczególna data w kalendarzu Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka. Wszystko to za sprawą postaci Kubusia Puchatka, którego imię nosi ta placówka. W tym roku świętował on swoje 88. urodziny.

Z tej okazji dla całej społeczności przedszkolnej wystąpiły pięciolatki i sześciolatki, które zaprezentowały inscenizację teatralną pt. „Niespodzianka dla Kubusia Puchatka”. Każda z grup złożyła życzenia urodzinowe jubilatowi. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez radosne pszczółki i rozwiązywały zagadki dotyczące opowieści napisanej przez pana A. Milne. W związku z tym, że były to urodziny, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na tort z wizerunkiem bohatera tego święta, który uroczyście podzieliła pani Dyrektor, Hanna Czartoryjska. Przedszkolaki zjadły go ze smakiem, niczym Kubuś Puchatek baryłkę miodku. Szkoda, że kolejne urodziny „misia o bardzo małym rozumku” są dopiero za rok.
Jednak tego dnia poza urodzinami naszego przyjaciela ze Stumilowego Lasu obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Życzyła im wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany wysiłek był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem nagrania pt. „Dzieci wiedzą lepiej”. Przedszkolaki odpowiadały w nim na pytanie „Kim dla nich jest nauczyciel”.