Szkolna biesiada

Burmistrz Miasta z dziećmi podczas biesiady

24 października, w Szkole Podstawowej nr 1, odbyła się „II Biesiada Jesienna – 2014” pod hasłem „Jedynka łączy pokolenia”.

Głównym celem imprezy było włączenie się w inicjatywę obchodów 590-lecia naszego miasta oraz otwarcie placu zabaw przy szkole, powstałego w ramach programu „Radosna Szkoła”.
W piątek szkołę odwiedziło 40 jej absolwentów. Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowywali na trzech kondygnacjach placówki stołówki tematyczne. Potrawy i dekoracje były w kolorach flagi miejskiej.
Podczas uroczystości przekazano symboliczne klucze do placów zabaw zrealizowanych w ramach programu „Radosna Szkoła” wszystkim szkołom miejskim. Poświęcenia placu przy Szkole Podstawowej nr 1 dokonał Proboszcz Parafii Św. Jana Bosko, ks. Stanisław Stachal, a symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło w obecności władz oświatowych, miejskich oraz szkolnych.

Po otwarciu placu zabaw odbył się „Turniej trzech pokoleń”, w którym wzięły udział drużyny złożone z dziadków, rodziców i dzieci.

Fotogaleria z wydarzenia dostępna jest tutaj.