Przedszkolaki z Kubusia w Nadleśnictwie

Przedszkolaki w Nadleśnictwie

Tegoroczna „złota polska jesień” sprzyja spacerom oraz przebywaniu na łonie natury. Dlatego starszaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim w ostatnich dniach wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa.

Odwiedziły one „Park Edukacji Leśnej”, znajdujący się przy siedzibie Nadleśnictwa Sokołów. Obiekt powstał z myślą o prowadzeniu w nim niezwykłych lekcji przyrody w formie gier i zabaw interaktywnych dla dzieci i młodzieży. Naszym przewodnikiem po „Parku Edukacji Leśnej” stał się pan Paweł Tomasiak. To on jako leśniczy opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy dotyczących m.in. pracy leśniczego, lasu i jego mieszkańców, drzew oraz związanych z nimi historii. Pan leśniczy zaprosił nas również do obejrzenia film edukacyjny pt. „Dzik Ryjo”. Przedszkolaki doskonale zdały sprawdzian ze znajomości zwierząt leśnych podczas rozwiązywania zagadek słowno-obrazkowych. Podczas wizyty w Nadleśnictwie dzieci miały okazję zagrać na „Leśnych cymbałach”, stwierdzić, które drewno jest cięższe oraz obejrzeć „Galerię budek lęgowych”, gdzie mogły zgadnąć dla jakiego gatunku ptaków zostały one przeznaczone. To była wspaniała, niesamowicie ciekawa przygoda z naturą. Jesteśmy pewni, że na długo pozostanie ona w pamięci naszych przedszkolaków.