Przedszkolaki sadzą las

Przedszkolaki szadzą drzewko

Piękna, ciepła i jesienna aura sprzyjała naszym przedszkolakom z Leśnej Krainy, które udały się do lasu Nadleśnictwa Przeździatka. W czwartek 9. października wszystkie dzieciaki miały zajęcia przyrodnicze na łonie natury w przed dzień Święta Drzewa.

„Zamknij oczy i wsłuchaj się,
 jak szumią drzewa.
Wsłuchaj się jak,
 pięknie ptaszek śpiewa.
Wsłuchaj się jak szemrze las.
Jak jest pięknie wkoło nas! …”
N. Otczyk

 

Piękna, ciepła i jesienna aura sprzyjała naszym przedszkolakom z Leśnej Krainy, które udały się do lasu Nadleśnictwa Przeździatka. W czwartek 9. października wszystkie dzieciaki miały zajęcia przyrodnicze na łonie natury w przed dzień Święta Drzewa.

Słoneczka i Krasnale z leśniczym panem Pawłem wyruszyły w las na poszukiwania jesiennego dębu, by w Roku Dębu móc sprawdzić jak się on zmienił od wiosny. Sprawdzały czy urósł, czy może jakieś zwierzątko zrobiło sobie norkę w jego pniu lub gałęziach, jakiego koloru są teraz jego listki i co można pod nim znaleźć? Bawiły się i pląsały wdychając świeże powietrze, korzystając z ostatnich ciepłych promieni słońca.

Starsze grupy – Wiewiórki i Misie miały już ważniejsze zadanie do wykonania. Gdy młodsi zostali przy leśniczówce, starszaki z leśniczymi Panem Jurkiem i Andrzejem oraz Panią Basią pojechali dalej w głąb lasu. Dzieciaki miały do wykonania bardzo ważne zadanie, a z pomocą  przybyli im rodzice – tatusiowie. W wigilię Święta Drzewa Leśna Kraina dosadzała własny kawałeczek lasu. Po zapoznaniu się z historią wzrostu lasu, sposobami i miejscami zasadzania lasu, łopaty poszły w ruch. Przy pięknej, leśnej, dębowej alei, posadzone zostały sadzonki jarzębiny, która ubarwi las i da pokarm zimową porą pięknym ptaszkom – jemiołuszkom.

W ten sposób przedszkolaki z Leśnej Krainy rozpoczęły ogólnopolską akcję – 12. Święto Drzewa pod hasłem Drzewo Wolności.
16.października o godz.10.00 Leśna Kraina zaprasza wszystkich do włączenia się do wspólnej akcji zasadzenia dębu – Drzewa Wolności 2014.
Jest to akcja zorganizowana z okazji 25 lat Wolności pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  W ten sposób świętujmy odzyskanie swobód obywatelskich i 590 rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu.