Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich

Plakat informacyjny

W dniach 17 – 19 października 2014 roku w Sokołowie Podlaskim odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich „O ZŁOTE PIÓRO KSIĘCIA MICHAŁA KLEOFASA OGIŃSKIEGO”.

W konkursie udział wezmą przedstawiciele zespołów folklorystycznych z ośrodków kultury z Warszawy, Krakowa, Puław, Olsztyna, Łodzi, Zamościa, Rzeszowa, Torunia, Wieliszewa, Rudy Śląskiej, Katowic, Poznania, Siemiatycz, Ostrołęki, Białej Podlaskiej oraz pary niezrzeszone. Turniej jest ogromnym przedsięwzięciem, na które składają się rundy eliminacyjne, ćwierćfinały, półfinały w sześciu kategoriach A i B.
Turniej Tańców Polskich to impreza niezwykle widowiskowa i jedyna tego rodzaju organizowana w naszym rejonie. Głównymi celami imprezy są propagowanie polskich tańców narodowych wśród lokalnej społeczności, tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, wymiana doświadczeń i integracja środowisk tanecznych, a także ochrona dziedzictwa narodowego.
Eliminacje par turniejowych kategorii A i B odbędą się w sobotę, 18 października, o godz. 10:00 w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sokołowie Podlaskim. Uroczyste otwarcie Turnieju nastąpi o godz. 16:00 tego samego dnia.
Zmagania turniejowe trwały będą 2 dni i zakończą się 19 października.
Zapraszamy wszystkich sympatyków tańca.