Nagłówki

Wkrótce otwarcie SOK po remoncie

Plakat promocyjny

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula oraz Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Maria Koc serdecznie zapraszają na uroczyste otwarcie po remoncie Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Otwarcie odbędzie się 1 października 2014 roku o godz. 18:00 w sali widowiskowej SOK.

Bezpłatne wejściówki na otwarcie SOK do odebrania w sekretariacie Sokołowskiego Ośrodka Kultury od dnia 22. września w godzinach 8:00 – 19:00 od poniedziałku do piątku. Ilość miejsc ograniczona.
W programie:
– prezentacja Sokołowskiego Ośrodka Kultury po remoncie
– okolicznościowe wystąpienia i podziękowania
– „Koncert muzyki polskiej” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z udziałem wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza
SINFONIA VIVA powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza. Tworzą ją utalentowani absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od października 2007 r. występuje jako orkiestra Dzielnicy Mokotów.
Sinfonia Viva ma już w swoim dorobku kilkanaście płyt CD, na których znalazły się największe przeboje muzyki filmowej – „Muzyka i ekran” i „Muzyka i ekran 2” – nominacja do narody Fryderyk 2001 „Album Roku – Muzyka Współczesna”, piosenki należące do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej w aranżacji Tomasza Radziwonowicza i Andrzeja Jagodzińskiego oraz utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Piotra Czajkowskiego, Johannesa Straussa, Wojciecha Kilara i innych. W 2008 roku orkiestra wzięła udział w nagraniu płyty Maryli Rodowicz „Jest cudnie”.
Orkiestra cieszy się uznaniem krytyki i jest zapraszana na koncerty w całym kraju i za granicą, podczas których występuje również w rozszerzonym składzie.
Do ciekawych dokonań orkiestry należy również miesięczne tourne wraz z grupą Yes po Europie -„Yesmusic”, gdzie także w zwiększonym składzie i pod nazwą Classic Entertainment Orchestra promowała płytę zespołu Yes – „Magnification”.
Sinfonia Viva współpracuje ze znakomitymi muzykami, takimi jak: Grażyna Auguścik, Ewa Bem, Zhang Hao Chen, Krzesimir Dębski, Robert Gierlach, Krzysztof Herdzin, Izabella Kłosińska, Urszula Kryger, Anna Maria Jopek, Andrzej Jagodziński, Konstanty Andrzej Kulka, Andrzej Kurylewicz, Jerzy Knetig, Stanisław Malikowski, Henryk Miśkiewicz, Wojtek Mrozek, Karol Radziwonowicz, Maryla Rodowicz, Andrzej Smolik, Justyna Steczkowska. Orkiestra ma w swoim repertuarze nie tylko arcydzieła muzyki poważnej, ale również muzykę lżejszą – opracowania wielu piosenek i melodii filmowych, standardów jazzowych i kolęd.