Sprzątanie świata – Sokołów Podlaski 2014

Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz Fundacja Nasza Ziemia zapraszają do udziału w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”. Tegoroczną akcję przeprowadzimy w dniach 19 – 21 września.

Jak co roku celem akcji „Sprzątanie Świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów  po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Akcja znajduje duże zainteresowanie wśród młodzieży, przynosi konkretne efekty w zakresie poprawy porządku w mieście oraz edukacji ekologicznej.

Tematem tegorocznej ogólnopolskiej akcji jest: „Turysto!Szanuj Środowisko!”. Tym razem będziemy zachęcać do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić selektywną zbiórkę? Czyli promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!