Grupa „Pod Budą” w SOK w październiku

Plakat informacyjny

Tuż po otwarciu budynku Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w nowej sali widowiskowej odbędzie się koncert grupy POD BUDĄ! Zapraszamy 8 października 2014, o godz. 18:00.

Zespół zagra w składzie:
Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, mandolina, prowadzenie koncertu
Anna Treter – śpiew, instrumenty klawiszowe
Marek Tomczyk – gitary
Andrzej Żurek- gitara basowa
gościnnie:
Adam Niedzielin – instrumenty klawiszowe
Wojciech Fedkowicz – perkusja
oraz Tadeusz Wojciech Krawczyk – realizator dźwięku
Grupa Pod Budą powstała w 1977 roku. Jej pierwszy skład utworzyli: Andrzej Sikorowski, Anna Treter, Chariklia Motsiou, Jan Hnatowicz, Andrzej Żurek i Krzysztof Gawlik.
Koncertowała w kraju i za granicą, m. in. niemal w całej Europie, a także w Kanadzie i USA. Zagrała na największych polskich festiwalach, m. in. kilkakrotnie na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (wyróżnienie w 1979) i na festiwalu piosenki w Sopocie (1989). Na jej oryginalny i łatwo rozpoznawalny repertuar składają się autorskie kompozycje Andrzeja Sikorowskiego (muzyka i teksty) i Jana Hnatowicza (muzyka). Nagrała m. in. 4 analogowe single, 4 płyty analogowe, a także kasety i 13 płyt kompaktowych, w tym 4 reedycje. Jej piosenki znalazły się na kilkudziesięciu składankach z innymi wykonawcami. Dokonała wielu nagrań dla archiwum Polskiego Radia w Krakowie.
Takie piosenki jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Bardzo smutna piosenka retro”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Piosenka o walizce”, „Tokszoł” czy „W moim znaku Waga” zna każdy Polak!
Bilety w cenie 65 zł. (parter) i 60 zł. (balkon) do nabycia od 22 września w SOK.