24. Epicentrum

Plakat informacyjny

W ostatni piątek sierpnia odbędzie się 24. edycja EPICENTRUM. W Pubie Zdrój zagrają trzy sokołowskie zespoły: Somones First, Ashes to Ashes i Dog’s Bone.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru będzie dobrze znany sokołowskiej publiczności zespół Somones First, który na koncercie będzie świętował swoje pierwsze urodziny!
SOMONES FIRST  to hardrockowy zespół z Sokołowa Podlaskiego założony z inicjatywy basisty Piotra Florka Florczaka na przełomie maja i czerwca 2013 roku. Zespół coverował utwory grup Motorhead, Metallica, Nirvana oraz innych,  natomiast niedawno rozpoczął prace nad własnymi utworami. W skład zespołu wchodzą: Piotr Florczak – gitara basowa, wokal, Kamil Kuczborski – gitara rytmiczna, Kamil Piech – gitara prowadząca, Mateusz Żak – perkusja.
ASHES TO ASHES powstał na początku 2013 roku z inicjatywy gitarzysty, głównego kompozytora i autora tekstów Macieja Wilka. Przedstawiając swój pomysł na muzykę zaproponował współpracę perkusiście z wieloletnim doświadczeniem i solidnym warsztatem – Grzegorzowi Kupińskiemu. Dogadał się również z Kamilem Kuczborskim, nowy młody talent, nie jeden gitarzysta pozazdrościłby mu umiejętności w tym wieku jak i tego w jak fantastycznym tempie się rozwija. Po krótkim czasie dołączył do zespołu Kacper Krusiewicz – basista obyty już ze sceną jak i z instrumentem. W 2014 roku do zespołu dołączył wokalista Łukasz Kamiński. Wszyscy znakomicie się dogadują podczas gry, co do stylu i kompozycji, więc zaledwie po 2 próbach zaowocowało to powstaniem zespołu Ashes To Ashes.
Dla zespołu DOG’S BONE występ na siepniowym Epicentrum będzie debiutem scenicznym. Niech Was to jednak nie zwiedzie, bo chłopaki z Dog’s Bone to doświadczeni muzycy doskonale znani sokołowskiej publiczności. W skład zespołu wchodzą: Piotr Florczak – wokal, Maciek Wilk – gitara elektryczna, Kamil Piech – gitara elektryczna, Paweł Cichocki – gitara basowa, Adam Tokarski – perkusja, Michał Ostromecki – klawisze. Alternatywne brzmienie zespołu to konfrontacja pomysłów wszystkich muzyków.