Emilian Kamiński na zakończenie roku w SUTW

Plakat informacyjny

Z okazji zakończenia roku akademickiego 2013/2014 w Sokołowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku gościć będziemy Emiliana Kamińskiego – znakomitego aktora i reżysera. Zapraszamy 25 czerwca 2014 r. (środa) o godz. 17:00 do sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

W programie Uroczystego Zakończenia Roku Akademickiego SUTW:
– występ Zespołu Wokalnego VOCI CANTATI
– przemówienia okolicznościowe;
– spotkanie z EMILIANEM KAMIŃSKIM.
EMILIAN KAMIŃSKI to znakomity aktor i reżyser teatralny, filmowy i musicalowy, wokalista i pisarz, założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica, którego jest dyrektorem. Ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem w 1975 roku.
Na scenie zadebiutował rolą Pawła w „Pierwszym dniu wolności” w reżyserii Tadeusza Łomnickiego w Teatrze na Woli. Emilian Kamiński jest obecnie właścicielem i dyrektorem prywatnego Teatru Kamienica przy al. Solidarności 93, który powołał do życia w marcy 2009 roku. W teatrze realizuje wiele pozycji repertuarowych, zarówno jako aktor („W obronie jaskiniowca”, „Wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego”, „Apel Katyński”, „Wroniec”, „Testament cnotliwego rozpustnika', „Romanse…”, „I tak Cię kocham”), jako reżyser oraz opiekun artystyczny.