Młodzi Obywatele na 590–lecie Sokołowa Podlaskiego

Uczniowie biorący udział w akcji

Od października 2013 roku Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim przystąpiło do projektu Młody Obywatel organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

Grupa młodzieży, dokładnie 15 uczniów pod opieką Pani Agnieszki Mikołajczuk i Pani Jolanty Celińskiej rozpoczęło pracę nad projektem.
Pierwsze kroki
Początkowy moduł miał na celu integrację uczniów, jednak jego sedno dotyczyło poszukiwania zasobów środowiska lokalnego. W tym celu odwiedzili różne instytucje, m. in. Urząd Miasta, Sokołowski Ośrodek Kultury, Dom Miłosierdzia Caritas, Bibliotekę Miejską, Komendę Policji i in. Tam spotkali się z przedstawicielami instytucji, aby zadać im kilka pytań w ramach ankiety związanej z grą „Oficer. Dlaczego?” Po uzyskaniu informacji młodzi zebrali cała wiedzę i stworzyli mapę lokalnych instytucji, jakie działają na terenie Sokołowa Podlaskiego.
I co dalej?
Na tym etapie zaczęły się schody, spotkania były coraz bardziej burzliwe. Powoli trzeba było sprawdzić, co chcemy zrobić dla lokalnego środowiska? Były różne koncepcje: strony internetowej z ofertą dla młodych, akcja związana z czystością trawników zanieczyszczanych przez psy, na koniec pojawił się pomysł, żeby uczcić 590 Urodziny Miasta.
Ostateczne decyzje
W końcowym efekcie zapadła decyzja, żeby stworzyć fotobloga z okazji tej wspaniałej rocznicy. Do współpracy zaprosiliśmy Urząd Miasta, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Dom Miłosierdzia Caritas. W najbliższym czasie rusza nasz blog, na bieżąco będziemy w nim informować o wydarzeniach związanych z Sokołowem Podlaskim.
Do zobaczenia wkrótce!
MOBilni z PG 1