22-24 maja: Dni Sokołowa

Plakat informacyjny

Program Dni Sokołowa Podlaskiego, 22-24 maja 2014.

22 maja, godz. 18:00, Oratorium Księży Salezjanów
Inauguracja XIII Europejskich Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych – Międzynarodowego Festiwalu Kultur i Tradycji Krajów Europy Środkowej i Wschodniej. W programie:
  • spotkanie poświęcone etnografowi Oskarowi Kolbergowi, w 200. rocznicę jego urodzin
  • koncert folklorystyczny prezentacja kuchni regionalnej w wykonaniu Stowarzyszenia Szlak Kulinarny „Mazowiecka Micha Szlachecka”.
23 maja, godz. 10.00, scena plenerowa w Parku Księcia Ogińskiego
„Jadą goście, jadą” – prezentacje konkursowe XIII ENSF. Wystąpią zespoły folklorystyczne z Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Czech oraz Polski. Występy oceniała będzie komisja artystyczna w składzie: Małgorzata Orlewicz, Alicja Jankiewicz, Wanda Wierzchowska, Marian Sołobodowski.
23 godz. 10.00, plac przed budynkiem SOK – Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej

23 maja, godz. 18.00, scena plenerowa w Parku Ogińskiego – XXIII Epicentrum – plenerowy koncert rockowy.

Wystąpią:

WE HATE ROSES 
Dziewczyny, które jarają się graniem, jak pochodnie ogniem. Nie narzucają sobie (prawie) żadnych ram. Grają brudny, zły i brzydki ale niezwykle melodyjny grunge zmiksowany gdzieniegdzie z punkiem.
ALL STARS – Pokolenie Epicentrum 
Zespół AllStars tworzą sokołowscy muzycy, wychowani na koncertach „Epicentrum”. Są to członkowie najbardziej znanych rockowych zespołów grających w Sokołowie Podlaskim. W skład projektu „Pokolenie Epicentrum” wchodzą:
  • 2 perkusistów – Michał Tenderenda, Grzegorz Kupiński
  • 6 gitarzystów – Adam Tokarski, Paweł Cichocki, Kamil Kuczborski, Maciej Wilk, Kamil Piech, Bartosz Rosochacki,
  • 3 basistów – Kacper Krusiewicz, Grzegorz Janista, Piotr Florczak
  • 4 wokalistów – Bartosz Sawicki, Bartosz Rosochacki, Michał Ostromecki i Kamil Kuczborski instrumenty klawiszowe – Michał Ostromecki.
Zespół zagra covery światowej czołówki szeroko pojętej muzyki rockowej, m.in.: Deep Purple, Europe, Pink Floyd, Dire Stairs i Ozzy Osbourne’a.
ERNEST STANIASZEK
Finalista trzeciej edycji „The Voice of Poland”. W programie był w drużynie Marka Piekarczyka. Ernest od początku był jednym z faworytów programu. Dotarł do ścisłego finału i przegrał jedynie z Mateuszem Ziółko. Po udziale w „The Voice of Poland” Ernest Staniaszek zaczął koncertować w całej Polsce z zespołem Amnezja. W ciągu krótkiej działalności zespół miał przyjemność wystąpić na jednej scenie między innymi z TSA, Perfectem, Pudelsami, Normalsami, Golden Life, Proletaryatem, Lombardem czy Zalefem.
GIENEK LOSKA BAND
Zespół utalentowanego i oryginalnego muzyka, przez lata znanego z koncertów w przejściach podziemnych i przy warszawskim metrze. Gienek Loska, gdy tylko pojawił się na scenie jednego z telewizyjnych talent shows, od razu podbił serca milionów telewidzów. Bo przypomniał wszystkim że rock’n’roll to nie tylko odpowiednie nuty i brzmienie przesterowanej gitary, to przede wszystkim prawda o życiu. Również ta, która boli najbardziej. Może dlatego na prawdziwą rockandrollową muzykę tak mało jest dziś miejsca w naszym sformatowanym życiu. Geniek Loska porównywany jest do Czesława Niemena lub Ryszarda Riedla – zapewne przez tę szczerość w głosie, której nie sposób się nauczyć, którą po prostu się ma.
24 maja (sobota), godz. 16.00, scena plenerowa w Parku Księcia Ogińskiego
Koncert Galowy Dni Sokołowa Podlaskiego 2014 oraz Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej
Koncert odbędzie się w Parku im. M.K. Ogińskiego, rozpocznie go blok atrakcji dla dzieci – występy sokołowskich zespołów artystycznych i plenerowy festiwal klocków. Tradycyjnie po tej części nastąpi uroczyste otwarcie koncertu, występy zespołów folklorystycznych oraz wręczenie nagród laureatom Festiwalu. Gośćmi tegorocznego Koncertu Galowego będą: Kabaret „KaŁaMaSZ” – aktorzy serialu „Ranczo” i członkowie kabaretu „Długi”, zespół „Maleo Reggae Rockers” oraz zespół „Blue Cafe”.
Kabaret KaŁaMaSz
Polski, warszawsko-katowicki kabaret, powstały w 2011 roku. Najmłodszy kabaret w nienajmłodszym składzie. Lekkostrawny koktajl „starego kabaretu Długi” z aktorami popularnego serialu „Ranczo”. Do regularnego spożycia nie tylko dla miłośników „Mamrota” czy
innych „mózgoj….” ale i do degustacji dla miłośników kabaretu literackiego i aktorskiego.
MALEO REGGAE ROCKERS
Zespół został założony w 1997 roku przez Darka „Maleo” Malejonka z myślą o wydaniu płyty solowej „ZaZuZi”. Darek zaprosił do współpracy przy niej znakomitych muzyków, a zarazem swoich przyjaciół: Piotra „Stopę” Żyżelewicza, Tomka Wójcika (Bakshish) oraz Marcina Pospieszalskiego. Oprócz nich na płycie pojawili się Joszko Broda i grający na harmonijce ustnej Tomek Bielecki. Ta pierwsza płyta MRR ukazała się w lutym 1998 roku nakładem PolyGram Polska. a wypełniła ją w całości muzyka reggae z elementami folkloru. Album spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, co było impulsem do stworzenia zespołu koncertowego na bazie legendarnej reggaeowej formacji BAKSHISH. Tak powstał obecny zespół MALEO REGGAE ROCKERS, który do dnia dzisiejszego zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce. Pod koniec 2006 roku zespół wydał nową płytę zatytułowaną „Reggamova” we współpracy z Pablopavo, Mr. Reggaeneratorem, King Loverem, Tonym Juniorem B.I.G., Possitive Fermentem. Na płycie można również usłyszeć głos Vienia i Pelego oraz Maleo Jr. W 2009 ukazała się kolejna płyta pt. „Addis Abeba”. Wystąpili na niej gościnnie Michael Black oraz EastWest Rockers. Addis Abeba to kolejny sukces zespołu, utworem promującym jest Alibi.
BLUE CAFE
Zespół został stworzony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala, skrzypka i kompozytora. Blue Cafe wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich. Obecnie trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal – instrumenty klawiszowe, gitara Dominika Gawęda – wokal oraz: Michał Niewiadomski – puzon, Piotr Sławiński – trąbka, Sebastian Kasprowicz – gitara, Paweł Furmaniak – instrumenty klawiszowe, Marcin Markuszewski – gitara basowa i Łukasz Moszczyński – perkusja. Zespół istnieje już 15 lat na polskiej scenie muzycznej, i nadal podbija serca fanów swoimi projektami artystycznymi pełnymi ekspresji i energii.