„Szukałem Was” – koncert w Sanktuarium Miłosierdzia

Plakat informacyjny

W niedzielę 4 maja o godz. 16.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbędzie się koncert z okazji kanonizacja Papieża Jana Pawła II pt. „Szukałem Was”.

Koncert poświęcony jest św. Janowi Pawłowi II i jest pewnego rodzaju dziękczynieniem za dar kanonizacji naszego ukochanego Ojca Świętego. Tytuł koncertu nawiązuje do ostatnich słów Jana Pawła II, słów jakimi Papież zwrócił się do młodzieży czuwającej na Placu św. Piotra w ostatnich godzinach Jego życia. W czasie koncertu artyści przypomną życie Karola Wojtyły oraz najważniejsze wydarzenia z Jego pontyfikatu. Dopełnieniem słowa będzie muzyka oparta na sugestywnych i bogatych brzmieniowo oraz harmonicznie aranżacjach Grzegorza Duchnowskiego, w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej CON GRAZIA z Płońska, pod kierownictwem kapelmistrza Leszka Kalkowskiego oraz solistów: Julii Karlovej – sopran, Martyny Ciok – alt i Krzysztofa Matuszaka- baryton.
Krzysztof Matuszczak to sokołowianin, osoba bardzo bliska naszemu miastu, wybitny baryton, solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Sokołowska publiczność mogła podziwiać Artystę w ubiegłym roku podczas koncertu Mesj@sz – Oratorium G.H. Haendla w aranżacji Sebastiana Lewickiego.
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. Oleksiaka Wichury Sokołów Podlaski.