Ciastko „Sokół” wybrane

Ciastka "Sokoły"

13 kwietnia w auli Zespołu Szkół Salezjańskich odbył się XIII Świąteczny Jarmark Wielkanocny. Podczas Jarmarku nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu na Najsmaczniejsze Ciastko „Sokół”, zorganizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Sokołów Podlaski z okazji rocznicy 590-lecia nadania naszemu miastu praw miejskich.

Celem Konkursu była popularyzacja potencjału kulinarnego mieszkańców miasta i powiatu sokołowskiego, promocja miasta w roku jubileuszowym oraz promowanie wyróżnionego ciastka jako sokołowskiej specjalności i atrakcji kulinarnej.
Do konkursu zgłoszono 18 wypieków, a konkursowe ciastka zostały zaprezentowane podczas Jarmarku. Wygrało kruche ciastko z masą serową, sporządzone według przepisu sprzed 100 lat przez p. Zofię Steć. Ciastko zostało upieczone na podstawie przepisu babci Florentyny, który został zmodyfikowany na potrzeby konkursu – na ciastku pojawił się herb miasta.
Druga nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Wirowie, trzecia – do Stowarzyszenia „Pomóżmy Sobie Razem” z Brzozowa.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszym profilu na Facebook’u.