Wiosna w przedszkolu nr 2

Przedszkolaki na spacerze

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w nietypowy sposób przywitały wiosnę – kolorowy pochód przemaszerował przez miasto.

Dzieci z Przedszkola nr 2 już pierwszego dnia wiosny wyszły na ulicę naszego miasta by przypomnieć wszystkim „zmarźluchom”, że zimowy czas dobiegł końca i nadchodzą ciepłe dni. Kolorowy pochód z balonami i kwiatami dotarł nawet do władz miasta i powiatu, gdzie na jego uczestników czekał słodki poczęstunek. Następnego dnia pani Wiosna w towarzystwie dwóch wesołych żabek została zaproszona do sal przedszkola, by wspólnie z dziećmi spędzić czas na  zabawie. Podczas imprezy przedszkolaki rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, wykonywały różne zadania. Odbył się również pokaz wiosennej mody,w którym dominował kolor zielony. Główną atrakcją Zielonego Dnia w przedszkolu był Kącik Witaminowy, w którym Doktor Zdrówko opowiadał o konieczności spożywania witamin, natomiast kucharz Humorek przygotowywał musy i koktajle owocowo-warzywne pełne zdrowia. Degustacja pysznych napojów przekonała dzieci, że witaminy są nie tylko niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu ale i naprawdę smaczne.

Kolejne dni, dzieci spędziły na przygotowaniach do Festiwalu Piosenki Wiosennej, w którym wzięły udział wszystkie grupy. Krasnoludki, Motylki, Muchomorki, Kubusie, Słoneczka i Biedronki zaprezentowały swoje utwory przed jury, które na wzór sławnego programu „Mam Talent!” oceniało występy dzieci. Wiosna na dobre zagościła w Przedszkolu nr 2 i w sercach dzieci!