Święto Babci i Dziadka na sportowo

Przedszkolak z babcią i dziadkiem

24 stycznia Leśną Krainę odwiedzili zacni Goście, którzy wyczekiwani byli od samego rana. Uroczyste spotkanie z udziałem Babć i Dziadków rozpoczęła Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 – Pani Ewa Zakrzewska. Podkreśliła ona wielką rolę, jaką odgrywają Babcie i Dziadkowie w życiu każdego z nas. Życzyła, aby zawsze byli osobami wyjątkowymi, takimi, które kocha się dlatego, że po prostu są.

Po uroczystym wstępie przyszła pora na małych artystów. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę, taniec i grę na instrumentach mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia. Podczas spotkania panowała miła, rodzinna atmosfera. Mali artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod swoim adresem. Na twarzach Babć i Dziadków malowały się wzruszenie i radość. Przemiłą niespodzianką dla Gości okazały się wesołe zabawy z wnuczkami. Rozpoczęła je piosenka „Wesoła gimnastyka”, którą wnuczęta i dziadkowie wspólnie ilustrowali ruchem. Włączając się w Ogólnopolską Akcję Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” (Rok Szkoły w Ruchu) nie zabrakło na spotkaniu konkurencji sportowych, w których Babcie i Dziadkowie mogli wykazać się wspaniałą sprawnością fizyczną (przeciąganie liny, noszenie tacy ze śniadaniem dla babci, przejście po równoważni, rzucanie do celu, itp.).
Po zmaganiach sportowych przyszła pora na upominki i całusy. Dzieci obdarowały przybyłych Gości własnoręcznie wykonanymi prezentami, które przygotowały podczas zajęć dydaktycznych. Następnie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców naszych przedszkolaków, którym składamy gorące podziękowania za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości.