Nagłówki

II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w PG 2

Uczestnicy konkursu

Już po raz drugi w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim zorganizowano Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Impreza odbyła się piątek 7 lutego i zgromadziła liczne grono tych, którzy mogą poszczycić się zdolnościami muzycznymi i językowymi. Wystąpiło 25 podmiotów muzycznych.

Wykonawcy zaśpiewali na tle tradycyjnej scenografii, którą tworzyły flagi Rosji, poszczególnych landów niemieckich, Wielkiej Brytanii i państw, w których angielski jest językiem urzędowym. Soliści i zespoły reprezentowali szkoły podstawowe w Bielanach Jarosławach, Czerwonce, Grochowie, Jabłonnie Lackiej, Łazowie, Nowej Wsi, Sabniach, SP nr 2 i nr 4 w Sokołowie Podlaskim, Zembrowie oraz z gimnazjów w Grochowie, Jabłonnie Lackiej, Sabniach, Skrzeszewie i PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim.
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury wydało następujący werdykt: wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Roksana Pietrucha (op. Marcin Buczyński) z Zespołu Szkół w Sabniach, II miejsce – Adrianna Bochaj, Izabela Głogowska, Eliza Sobieszczuk, Małgorzata Teodorczuk (op. Aneta Abramczuk) z Zespołu Szkół w Skrzeszewie, III miejsce – Jakub Lachowski (op. Maria Pogorzelska) z PG nr 2 w Sokołowie Podlaskim. W kategorii: szkoły podstawowe I miejsce zajęła Paulina Tymińska z Zespołu Szkół w Sabniach (op. Marcin Buczyński), II miejsce – Paulina Zając z PSP nr 4 (op. Katarzyna Kudelska – Tomczuk, III miejsce – Julia Praska z PSP nr 4 (op. Urszula Kucharczyk). Przyznano również wyróżnienia dla dwóch duetów – Julii Koć i Patrycji Kosieradzkiej z PSP nr 4 (op. Edyta Soszyńska, Olga Łukasiewicz) oraz Julii Iwanowska i Natalii Sobolewskiej (op. Anna Kańkowska – Rogala) z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czerwonce. W tym roku jury nie uwzględniało podziału na kategorie językowe. Warto wspomnieć o wyjątkowym dopingu uczniów PSP nr 4 w, którzy wspierali swoich reprezentantów specjalnie przygotowanymi transparentami. W kuluarach członkowie jury podkreślali bardzo dobre przygotowanie językowe uczniów tej szkoły.
Nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Sokołów Podlaski, Starostwo Powiatowe, Publiczne Gimnazjum nr 2 i firmę Bajt wręczały Hanna Boruc z Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa oraz pomysłodawczyni festiwalu Renata Kalicka – do niedawna nauczyciel w PG 2, a obecnie dyrektor ZO w Bielanach. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Sokołowskiego i Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski.