2014 w Sokołowie rokiem konkursów

Jubileuszowe logo

Rok, w którym obchodzimy 590-lecie nadania Sokołowowi praw miejskich będzie obfitować w konkursy. Trzy z nich zostały już ogłoszone. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminami i oczywiście do udziału.

Konkurs na rysunek satyryczny „O Maczugę Burmistrza”
Temat brzmi: „Polacy – tacy jesteśmy”. Konkurs ma charakter ogólnopolski, mogą w nim uczestniczyć rysownicy, karykaturzyści, satyrycy zawodowi i amatorzy. Laureatów nagrody (rzeczowa – Maczuga Burmistrza i finansowa w wysokości 1000 zł) oraz wyróżnienia (500 zł) poznamy 18. września.
Konkursu na logo i hasło promocyjne miasta Sokołów Podlaski

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy chętni i zgłaszać każdą ilość prac wykonanych dowolną techniką. Celem jest znalezienie dobrego pomysłu na logotyp miasta. Zwycięskie prace w obu kategoriach trafią następnie do profesjonalistów, którzy opracują księgę znaku. W obu kategoriach (logo i hasło) przewidziano po 500 zł nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4. czerwca, podczas obchodów Święta Wolności.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską o Sokołowie Podlaskim

– będzie organizowany co rok. Pierwsza edycja przebiegnie na nieco innych zasadach niż następne.

Do konkursu mogą być zgłaszane prace magisterskie zatwierdzone przez promotora lub obronione w bieżącym roku akademickim – z tym, że do konkursu przeprowadzonego w 2014 roku mogą być zgłoszone prace z lat 2012/2013 oraz 2013/2014. Temat pracy powinien dotyczyć miasta Sokołów Podlaski. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu nauk ścisłych, ekonomicznych, humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, technicznych oraz sztuki.

Konkurs na najsmaczniejsze ciastko „Sokół”

Mają Wadowice papieską kremówkę, a Kazimierz Dolny słodkiego koguta. Czemu Sokołów nie miałby mieć własnego ciastka? Taka myśl przyświecała pomysłodawcom kolejnego z serii konkursów na 590-lecie Sokołowa Podlaskiego.

13 kwietnia w auli Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się konkurs na najsmaczniejsze ciastko „Sokół”, które stanie się sokołowską specjalnością i atrakcją kulinarną. Najciekawsze i najsmaczniejsze ciastka zostaną nagrodzone. Organizatorzy przewidują trzy nagrody i pięć wyróżnień dla autorów najlepszych wypieków.