Koncert Noworoczny w Konkatedrze

Artyści podczas występu

W niedzielę 5. stycznia w sokołowskiej konkatedrze odbył się kolejny z serii koncertów noworocznych „Kolędujmy Maluśkiemu”. Dochód ze zorganizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury wydarzenia przeznaczony zostanie na cel charytatywny.

W koncercie nie mógł tym razem uczestniczyć burmistrz Bogusław Karakula, który wystosował w związku z tym list do uczestników:
Szanowni Państwo,
Nie mogąc, ku swemu żalowi, uczestniczyć tym razem w tradycyjnym sokołowskim Koncercie Noworocznym, pragnę podzielić się z Państwem refleksją, jaka niezmiennie towarzyszy mi podczas tego ważnego w życiu naszego miasta wydarzenia. 

Minął oto kolejny rok z serii lat trudnych i ważnych. Rok wypełniony wysiłkiem i nadzieją. Rok trudny i pracowity dla Polski i Polaków, w tym dla naszej społeczności lokalnej. Rok walki z kryzysem, ale też wielu wykorzystanych szans, pozwalających z optymizmem patrzeć w przyszłość. Dziś w tym miejscu, w trwającej wciąż atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, mamy okazję oderwać się od codziennego zgiełku, by spojrzeć na minione dwanaście miesięcy z dystansem i spokojem, a na nadchodzący czas – z optymizmem i nadzieją.

Życzę Państwu i sobie by nasza mała Ojczyzna nadal pomyślnie się rozwijała, nie gorzej niż dotychczas pokonując trudności, niezmiennie ciesząc się szacunkiem i uznaniem. By w roku swego 590. jubileuszu Sokołów nadal pozostawał wzorem dobrze prosperującego miasta, pełnego perspektyw i ciekawych wydarzeń. By umacniało się przekonanie, że tu warto żyć i pracować.

Życzę Państwu, by Nowy Rok przyniósł nam wszystkim jak najwięcej nadziei i spełnienia, pasji, bezinteresowności i wiary. Niech w naszych domach zagości miłość, pokój i dostatek. Byśmy, spotykając się na kolejnym Koncercie Noworocznym, mogli sobie powiedzieć, że to był dobry rok.
Wszystkiego najlepszego!