Mikołajki SKC z PG 1 na oddziale dziecięcym

Mikołaj na oddziale dziecięcym

6 grudnia, jak co roku, Szkolne Koło Caritas działające w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego, przy wsparciu SKC z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, odwiedziło szpital w Sokołowie Podlaskim, a dokładniej oddział dziecięcy. 

Kolorowa grupa wolontariuszy odwiedziła pacjentów szpitala, a był z nimi Św. Mikołaj.
Koło Caritas przygotowywało się do tego dnia już od listopada. Wolontariusze podczas dyskoteki z okazji Andrzejek sprzedawała ciasta domowego wypieku. Za zarobione pieniądze koło ufundowało dzieciom ze szpitala mikołajowe paczki, a było w nich trochę słodkości, owoce, maskotki. Wolontariuszki samodzielnie zrobiły zakupy i spakowały prezenty – niespodzianki.
Na oddziale dziecięcym tego dnia było wyjątkowo dużo młodzieży, ale nie przeszkodziło to w budowaniu świątecznej atmosfery. Grupie towarzyszył zawsze uśmiechnięty personel medyczny, który zaprosił wolontariuszy, aby spotkali się z pacjentami i przyprowadzili Św. Mikołaja. Wchodząc do sal pacjentów, „Mikołajki” śpiewały kolędy przy wtórze gitary. Przy tym na buziach dzieci pojawiał się nieśmiały uśmiech, ale raczej nie śpiewały z nami – za bardzo się wstydziły.
Miło było widzieć uśmiech i szczęście w oczach dzieci. Większość maluchów pierwszy raz widziało Mikołaja, były nieco przestraszone, ale ciekawość wzięła górę nad łzami i z zainteresowaniem zerkały w stronę czerwonej, brodatej postaci. Niektórzy nawet pogłaskali brodę Mikołaja.