Leśna Kraina to drugi dom

Przedszkolaki na spotkaniu mikołajkowym

Dzieciństwo kojarzy nam się z zabawą, która rozwijała w nas dziecięcą wyobraźnię, zachęcała do kreatywnych działań, z radością i uśmiechem, który nigdy nie schodził z naszej buzi, a przede wszystkim z miłością, dzięki której mogliśmy czuć się beztrosko i bezpiecznie.

Większość z nas tak właśnie wspomina te dziecięce lata, ale czy zawsze to doceniamy? Musimy pamiętać, że wokół nas jest dużo dzieci, które oddałyby bardzo wiele, aby doświadczyć takich cudownych chwil. Możemy sprawić, aby choć przez chwilę na buziach tych dzieci zagościły uśmiech i radość.
Taki cel przyświecał przedszkolakom, wychowawcom i rodzicom z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim, którzy zaprosili do swojej placówki wychowanków z Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielinach Kucych. Tym samym już po raz 4. zainaugurowali akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Od połowy listopada cała społeczność przedszkolna gromadziła słodycze, aby przekazać je przybyłym gościom.
Dzień 6. grudnia w Miejskim Przedszkolu nr 4 był czasem pełnym radości, ciepła rodzinnego wypełnionym uśmiechami i gestami życzliwości. Dzieci wraz z wychowawczynią – panią Anetą Danilczuk powitała dyrektor Leśnej Krainy Pani Ewa Zakrzewska. Spotkanie mikołajkowe rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Leśnej Krainy. Następnie przyszła pora na przepiękne występy najstarszej grupy przedszkolnej 6-latków, przygotowane pod kierunkiem Pani Edyty Chodowiec i Pani Małgorzaty Steć. Zaprezentowały się one w leśnym przedstawieniu „Król Borowik”. W kolorowych strojach dostarczyły wszystkim obecnym wielu radości i wzruszeń. Po części artystycznej rozpoczęła się mikołajkowa spartakiada, która miała miejsce w sali gimnastycznej zaprzyjaźnionej z przedszkolem Szkoły Podstawowej nr 2. Wesołej i zdrowej rywalizacji towarzyszyły radość i okrzyki zadowolenia. Dwie drużyny, w skład których weszli goście i przedszkolaki wykonały piękne i kolorowe łańcuchy choinkowe. Zostały one połączone w jedną całość przez Panią Anetę Danilczuk – wychowawczynię dzieci z Zielonego Wzgórza. W ten sposób powstał jeden przepiękny i bardzo symboliczny „Łańcuch Przyjaźni” między dwiema placówkami. Po zaciekłych walkach o zwycięską czapę Mikołaja nadszedł czas na powitanie tego najważniejszego gościa z Laponii. Wszystkie malutkie serduszka powitały go przepiękną piosenką. Święty Mikołaj ofiarował naszym przyjaciołom moc prezentów – pudła wypełnione słodyczami dla wszystkich małych mieszkańców Domu na Zielonym Wzgórzu. Wspólnym zabawom, uśmiechom i chwilom wzruszenia nie było końca. Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przygotowany dzięki życzliwości rodziców dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4.
Akcja „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” ogłoszona po raz 4. przez Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina dla dzieci z Domu na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach Kucych była wielkim darem ludzi o szlachetnych sercach. W akcję jak zawsze zaangażowali się rodzice i przedszkolaki MP4. W tym roku niezwykle ofiarnie dołączyli do niej również przyjaciele z Nadleśnictwa Sokołów, harcerze z 44 SDH Horyzont, 13 SDH Cichociemni i zuchy z 4 GZ Leśna Rodzina.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu państwa Odowskich swoją wielką ofiarność okazali przedstawiciele firmy komputerowej, którzy przekazali dzieciom 6 komputerów.

Wszystkim, którzy okazali swoje wielkie serca angażując się w akcję dziękują mali mieszkańcy Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu życząc Wesołych Świąt!!!