14. grudnia Zaduszki Bluesowe

Kadr z koncertu

Zapraszamy na Zaduszki Bluesowe 14.12.20013, godz. 19:00;Klub Amnesia, ul. Bulwar 1 (basen). Wstęp – 30 zł.

After Blues & Agnieszka Twardowska

Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja)

Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal)

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=3Wgno_lqijU

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=2A93pg2zkqo

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=0iN1xzAEolQ

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=WAIHX-J_XOk

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=5YCGKpjlXTA

Laura Godziejewska

Piotr Rodowicz – kontrabas

Jacek Prokopowicz – pianino

Wojciech Kostrzewa – perkusja

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=V-5Scen_cU0

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=r900dgzObcY

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=4T3E0iPzbnc

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=dclLXpbkeLs

http://www.youtube.com/watch?<wbr>v=pRbE-VI9uo0

Szczeciński „After Blues” to duet, brzmiący co najmniej jak trio i występujący na scenie już od ponad trzech dekad. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal).  Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek – wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce.
 W tym roku zespół „After Blues” otrzymał nagrodę „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami.
Na koncercie artyści wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe oraz kompozycje własne. Nie zabraknie  utworu  „Zobacz jak pięknie”, który doszedł do 5 miejsca Listy Przebojów „Trójki”, zajął 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę  Polskich Melomanów (LP „Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie „Perły z Listy Przebojów Trójki”.
Na najbliższym koncercie gościem zespołu będzie młoda, utalentowana wokalistka – Agnieszka Twardowska, wykonując przede wszystkim utwory z repertuaru Miry Kubasińskiej. Zespół będzie również promować swoją najnowszą płytę pt. „Proszę bardzo”, której premiera odbyła się 16 września 2013 r.
„Proszę bardzo” – to trzynasty autorski album w dorobku After Blues, jednego z najbardziej zasłużonych wykonawców polskiej sceny bluesowej. Zespół od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą i Mira Kubasińską, ale także dwuosobowym składem wykonującym swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów.
 „Proszę bardzo” to 10 premierowych utworów autorstwa Leszka Piłata i Waldemara Baranowskiego, w których za większość tekstów odpowiedzialny jest Szymon Kaczmarek.
Intrygującą zawartość płyty doskonale uzupełnia okładka projektu Leszka Żebrowskiego – czołowego, polskiego plakacisty. Nie bez znaczenia jest także udział w nagraniach młodej wokalistki Agnieszki Twardowskiej będącej do tej pory koncertowym gościem zespołu śpiewającym piosenki z repertuaru Miry Kubasińskiej.
Muzycy After Blues od lat wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego brzmienia. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych i nie inaczej jest tym razem. Potwierdzają to twory „To tylko dom” i „Od rana czuję bluesa” będące singlami promującymi album.
Do pierwszego z nich powstał teledysk, w którym w role głównych bohaterów wcielili się szczecińscy aktorzy Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki.
O zespole
After Blues powstał w 1980 r. Od razu zaproponował muzykę tkwiącą korzeniami w tradycji białego bluesa i tym zdobył rzesze fanów i nagrody na różnego rodzaju festiwalach. Oczywiście oprócz klasyki bluesowej w repertuarze zespołu zaczęły pojawiać się własne kompozycje. W 1985 r. zespół postanowił zostać duetem, a jednak brzmieć jak 4-osobowa kapela. Tak powstał słynny „kombajn perkusyjny” (cała perkusja rozpisana na nogi, sznurki, dźwignie i przekładnie obsługiwana przez dwóch panów, którzy śpiewają i grają na gitarach). Przez ponad 30 lat zespół nagrał 12 płyt (z udziałem m.in. Tadeusza Nalepy, Wojtka Gogolewskiego i innych).
After Blue” miał to szczęście, że blisko 2 lata był zespołem akompaniującym Tadeuszowi Nalepie, a następnie Mirze Kubasińskiej, która udało się namówić do powrotu na estradę. Grupa wspólnie koncertowała z artystką ponad 11 lat. 15 października 2005 na Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesada” w Szczecinie odbył się ostatni koncert Miry. Odeszła 10 dni później. W sali prób zespół „After Blues” nagrał z Mirą utwór „Zobacz jak pięknie”. Ta przepiękna ballada gościła przez wiele tygodni na liście przebojów „trójki” osiągając 5 miejsce. Utwór ten zajął również 13 miejsce w podsumowaniu I dekady XX wieku, a w roku 2008 w kategorii „blues” otrzymał nagrodę Polskich Melomanów (LP „Trójki”). W sierpniu 2012 r. ukazał się na płycie „Perły z Listy Przebojów Trójki”.
W 2009 r. zespół był nominowany do nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. duet otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego PRO ARTE  – „za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami”.
Janusz „Kosa” Kosiński o After Blues:
Zespół „After Blues” to najwyższy stopień bluesowego wtajemniczenia. To mieszanka dobrych emocji, wyrażanych muzyką, „życiowymi” tekstami i słowiańskim brzmieniem. To wszystko na bluesowy język przekładają dwaj muzycy – Waldemar Baranowski i Leszek Piłat. Obaj do perfekcji opanowali grę na kilku instrumentach ze szczególnym uwzględnieniem zestawu perkusyjnego własnego pomysłu, którym zadziwili świat ponad ćwierć wieku temu. I co ciekawe – jednoczesne granie na basie, gitarze, dwóch odrębnych zestawach wspomnianej perkusji i śpiewanie przychodzi im nadzwyczaj łatwo. Poruszają się w świecie bluesowych kompozycji bardzo swobodnie – czy to wykonując standardy czy utwory własne. Są tak niesamowici jak piękna jest ich sztuka. Po prostu: AFTER BLUES.