13 Gromada Zuchowa „Mali Odkrywcy” z Leśnej Krainy

Młodzi harcerze

W dniach 27-29.09.2013 odbył się zlot „Śladami ks. gen. Stanisława Brzóski” Hufca ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka. W uroczystym kominku brała udział nowa przedszkolna gromada zuchowa „Mali Odkrywcy” wraz panią dyrektor Ewą Zakrzewską i licznie przybyłymi rodzicami naszych najmłodszych zuchów.

Spotkanie to było inauguracją działalności naszej nowej gromady 5 i 6 – latków z Leśnej Krainy. Świeczowisko rozpoczęło się tradycyjnie zapaleniem ognia oraz gawędą na temat Powstania Styczniowego na terenie naszego powiatu, którą poprowadził historyk pan Jacek Odziemczyk. Następnie gromady i drużyny zaprezentowały swoje zadania przedzlotowe: pieśni patriotyczne i prace plastyczno-techniczne na temat ks. gen. Stanisława Brzóski. Była to wspaniała lekcja historii i zabawy dla naszych nowych zuchów i ich rodzin.

Zbiórki 13 Gromady Zuchowej „Mali Odkrywcy” będą odbywać się we wtorki w naszym przedszkolu. Bawiąc się, pląsając, a jednocześnie ucząc według metodyki zuchowej będziemy poznawać świat i rozwijać swoją postawę społeczną i obywatelską.

Nad naszą gromadką zuchową czuwać będzie podharcmistrz druhna Katarzyna Nawacka – wychowawca Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina.