„Sugar Man” w DKF „Zbyszek”

Plakat promocyjny

26.09. 2013 r. o godz. 17:00 w lokalu dawnej „Kafejki” odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zbyszek”, na którym przedstawiony zostanie film „Sugar Man” – zdobywca Oscara 2013.

Jest to propozycja dla wszystkich miłośników dobrego kina a przede wszystkim dla fanów dobrej, rockowej muzyki, której w filmie nie zabraknie.
Sugar Man to uniwersalna i zaskakująca opowieść o potędze przypadku i roli szczęścia w ludzkim życiu. Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek,a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigeza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym…. nikt nie słyszał. Po pierwszej płycie piosenkarz zapadł się pod ziemię.
Pod koniec lat 60. w jednym z barów w Detroit dwóch uznanych producentów muzycznych usłyszało nieznanego piosenkarza o wielkim talencie. Nagrali z nim album, licząc ze z miejsca stanie się gwiazdą. Jednak płyta okazała się fiaskiem:nie chciał jej kupować dosłownie nikt. Piosenkarz wkrótce zniknął bez śladu, jeśli nie liczyć plotki o jego przedziwnym samobójstwie podczas koncertu. Kilka lat później pirackie kopie jego płyty trafiły do podzielonej apartheidem Południowej Afryki. W ciągu dwóch dekad odniosły tam niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presleya i Rolling Stonesów, choć sam piosenkarz nigdy się o tym nie dowiedział. Dwaj południowoafrykańscy fani postanowili odkryć, co naprawdę stało się z ich idolem i bohaterem. Śledztwo zaprowadziło ich do prawdy bardziej niezwykłej, niż wszystkie mity krążące wokół artysty znanego jako Rodrigez.
Ten film to opowieść o niezwykłych losach, a także o nadziei, inspiracji i potędze muzyki.
Film zdobył Oscara dla najlepszego długometrażowego filmu dokumentalnego oraz nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy film dokumentalny.
Wstęp: 12 zł. / 10 zł. uczniowskie. Do nabycia również karnety na 3 m-ce w cenie 30 zł./24 zł. uczniowskie.
Więcej informacji na stronie na facebooku: www.facebook.com/dkfzbyszek