Epicentrum po raz dwudziesty

Plakat informacyjny

20.09.2013 r. o godz. 18:00 zapraszamy fanów dobrej muzyki na dwudziestą edycję Epicentrum. Zagrają dla Was: UPSTREAM z Siedlec, BACKSLY z Białegostoku oraz PROJEKT POKOLENIE EPICENTRUM z Sokołowa Podl.

Zespół UPSTREAM powstał w 2006 roku w Siedlcach. Ich muzyka to energiczny, charakterystyczny, melodyjny rock, przywodzący na myśl klasyczne amerykańskie brzmienie, które trafia w gusta nie tylko miłośników ostrego rock’n’rolla, ale też zwolenników nieco łagodniejszej muzyki.
Upstream jest zespołem, który od początku istnienia dużo koncertuje i ma na swoim koncie liczne występy zarówno na dużych festiwalach jak i w bardziej kameralnych miejscach. Ich dorobek to m.in: udział w Chorzowskim Festiwalu im. Ryśka Riedla w 2010 r., I miejsce na Siedleckim Rock Open Air Festival w 2010 r., II miejsce na Festiwalu im. Mirosławy Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2012 r., wyróżnienie na Rock Piotrcovia Festival w 2013 r., III miejsce dla wokalisty zespołu na European Rock Festival VOX w Ostrowcu Świętokrzyskim za wykonanie utworu zespołu pt. „Skrzydła”. Ponadto zespół wziął udział w zeszłorocznej edycji programu Must be the Music, gdzie zyskał bardzo przychylne opinie jurorów. Upstream ma na koncie wspólne występy z gwiazdami, takimi jak TSA, COMA, czy Oddział Zamknięty. Jest także wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Siedlce. W dniu 14 maja 2011 roku odbyła się premiera debiutanckiej płyty, na której znalazło się 12 autorskich utworów. Singlem promującym album jest utwór pt. „Skrzydła”, do którego nakręcony został video klip. Cieszy się on bardzo dużą popularnością na kanale YouTube oraz emitowany jest przez kilka stacji telewizyjnych. Utwory zespołu można usłyszeć w ogólnopolskich i w regionalnych stacjach radiowych.
W skład zespołu wchodzą: Rafał Czapliński – śpiew, Daniel Popek – gitara, Artur Staręga – gitara, Radosław Pawlik – gitara basowa, Piotr Sidorowicz – perkusja.
BACKSLY – białostocki zespół, założony w 2007, muzycznie ukształtowany w drugiej połowie 2012 roku. Grupa tworzy alternatywny metal – utwory zbudowane w oparciu o rytmiczną perkusję charakteryzuje brutalny wokal wzbogacony nowoczesnym brzmieniem syntezatorów i ciężkimi gitarowymi riffami przeplatanymi melodyjnymi fragmentami. Teksty Backsly traktują o wewnętrznych przemianach człowieka, jego poszukiwaniach drogi przez życie oraz swego miejsca w świecie.
W skład zespołu wchodzą: Karol Pogorzelski – vocal, gitara, Łukasz Pogorzelski – gitara, Marcin Ludwig – synth, Marek Ejsztet – bass, Łukasz Łabieniec – drums.
Projekt POKOLENIE EPICENTRUM to rockowo-metalowy projekt sokołowskich muzyków stworzony z okazji jubileuszu, owoc dotychczasowych koncertów z cyklu Epicentrum. Na scenie zobaczycie 12 muzyków:
2 perkusistów – Grześka Kupińskiego i Michała Tenderendę
6 gitarzystów – Kamila Piecha, Maćka Wilka, Adama Tokarskiego, Pawła Cichockiego, Bartka Rosochackiego i Kamila Kuczborskiego
3 basistów: Kacpra Krusiewicza, Grześka Janistę i Jarka Sawickiego
1 piano/hammond/synth – Michał Ostromecki
2 wokalistów – Bartka Rosochackiego i Bartka Sawickiego
Bilety 10 zł.