Forum dialogu między narodami – warsztaty w SLO

Uczestnicy forum

Fundacja Forum Dialogu Między Narodami jest organizacją pozarządową zajmującą się działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji. 

W tym roku fundacja ta zawitała do naszego Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Sokołowie Podlaskim. Dzięki temu wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach, które były prowadzone przez dwie trenerki: Małgorzatę Kruszewską i Sonię Ruszkowską. Podczas czterech warsztatów poznawaliśmy kulturę i tradycję żydowską. Dyskutowaliśmy o różnicach pomiędzy narodami oraz o idealnym mieście, w którym żaden człowiek nie byłby dyskryminowany z powodu swojej wiary. W ramach programu odkrywaliśmy historię przedwojennej ludności w Sokołowie Podlaskim oraz samodzielnie przygotowaliśmy projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.
Zadecydowaliśmy, że naszą formą upamiętnienia będzie wycieczka zorganizowana dla mieszkańców miasta. Głównymi atrakcjami będą: projekcja sondy ulicznej przeprowadzonej wśród Sokołowian, spacer przy najważniejszych obiektach związanych z ludnością żydowską oraz poczęstunek złożony z tradycyjnych żydowskich potraw.
Serdecznie zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu 22 czerwca 2013 roku o godz. 15.00 przy Oratorium księży Salezjanów. Zapisy można kierować do Pana Pawła Kryszczuka, animatora kultury w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod numerem 25 787 24 38.
Wstęp jest wolny, a zapisy prosimy zgłaszać do 19 czerwca br. Państwa uczestnictwo pomoże nam w zdobyciu nagrody w konkursie Forum Dialogu Między Narodami. Serdecznie
Zapraszamy!
Uczniowie Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Sokołowie Podlaskim