Dzień Krajów Anglojęzycznych w Publicznym Gimnazjum Nr 1

Uczestnicy Dnia Krajów Anglojęzycznych

3 czerwca w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Sokołowie Podlaskim po raz drugi obchodzono Dzień Krajów Anglojęzycznych. Uczniowie klas I, II i III pod opieką nauczycieli języka angielskiego p. Agnieszki Kruszyńskiej, p. Maryli Zubowicz- Wielogórskiej, p. Edyty Zientary oraz nauczyciela geografii, p. Grażyny Murawskiej przygotowali szereg ciekawych informacji na temat wybranych krajów anglojęzycznych

Uczniowie przygotowując się do spotkania zapoznali się z historią, kulturą i tradycjami Wielkiej Brytanii, Australii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych, czego efektem było wykonanie dużej ilości plakatów i projektów zaprezentowanych podczas obchodów Dnia Krajów Anglojęzycznych. Program spotkania obejmował ponadto ustne i multimedialne prezentacje poszczególnych krajów, scenki rodzajowe oraz – cieszące się szczególnym zainteresowaniem – wykonanie przez chętnych uczniów piosenek anglojęzycznych.
Podczas spotkania młodzież z PG Nr 1 miło i efektywnie spędziła czas. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy kulturoznawczej, jak również włączenia się do śpiewu wykonywanych piosenek. Miło spędzone chwile szybko minęły, ale nastąpią znowu… w przyszłym roku szkolnym.
A. Kruszyńska
M. Zubowicz-Wielogórska
E. Zientara