Dni Sokołowa 2013

Uczestnicy koncertu

Tegoroczne Dni Sokołowa odbyły się w dniach 23-25 maja, w Sokołowskim Ośrodku Kultury, na placu przed SOK i w Parku im. Ogińskiego. W koncercie finałowym na scenie plenerowej wystąpiły zespoły Future Folk i Pectus oraz Kabaret Skeczów Męczących.

W czwartek 23 maja w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie „Podlasie” poświęcone historii i tradycjom naszego regionu. W programie znalazły się prezentacje multimedialne, wystawa fotograficzna „Podlaski Przełom Bugu”, pokaz kuchni regionalnej i występy podlaskich zespołów śpiewaczych i kapel ludowych.
Piatek był dniem prezentacji konkursowych. W sali widowiskowej SOK zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z Białorusi, Grecji, Słowacji i Polski. Na placu przed budynkiem SOK trwał w tym czasie Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. Dzień zakończyło Wieczór Podlaski w Gródku nad Bugiem.
W sobotę na scenie plenerowej odbył się Koncert galowy. Wystąpiły zespoły folklorystycznych i kapel ludowych. Kolejnym punktem był program dla dzieci „Piraci”. Gwiazdami wieczory byli zespół Future Folk, Kabaret Skeczów Męczących i zespół Pectus.
Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Burmistrz Miasta Łuków, Wójt Gminy Łuków, Zespół Szkół w Krynce, Nadleśnictwo Łuków, Nadleśnictwo Sokołów Podlaski, Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej serdecznie zapraszają do udziału w I Sztafecie Niepodległości śladami księdza generała Stanisława Brzóski na trasie Łuków – Siedlce – Sokołów Podlaski.

Tegoroczne Dni Sokołowa przypadły w okresie obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Około godziny 15:00 w Sokołowie finiszowała rozpoczęta w Łukowie Sztafeta Niepodległości, poświęcona pamięci Księdza Brzóski. Złożono kwiaty pod pomnikiem księdza Brzóski, pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej i tablicą upamiętniającą Ofiary Urzędu Bezpieczeństwa. Uroczystości zakończyła msza w intencji bohaterów Powstania Styczniowego w Kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZEJ STRONIE NA FACEBOOKU