Nagłówki

Niezwykły koncert w Konkatedrze

Plakat informacyjny

2 września zapraszamy do sokołowskiej Konkatedry na ważne wydarzenie artystyczne. Z koncertem „Karol Szymanowski – wielkie dzieła” wystąpi Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wraz Sokołowskim Ośrodkiem Kultury mają przyjemność zaprosić Państwa 2 września na wielkie wydarzenie artystyczne IX edycji projektu Mazowsze w Koronie, festiwalu organizowanego w różnych interesujących, historycznych obiektach naszego województwa od 2001 roku. W Konkatedrze pw. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim o godz. 18.30 wystąpią po raz pierwszy na wschodnim Mazowszu Orkiestra Symfoniczna i Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją samego Maestro Antoniego Wita. Będzie to jedyny koncert symfoniczny tegorocznej edycji projektu i zarazem największy, bo z udziałem 190 artystów. W koncercie Karol Szymanowski – Wielkie dzieła wezmą udział także wybitni soliści: – Aleksandra Kuls – skrzypce, Marta Boberska – sopran, Ewa Marciniec – alt i Jarosław Bręk – bas/baryton.
Chór przygotuje do występu dyrygent Henryk Wojnarowski. Słowo o muzyce wygłosi profesor Małgorzata Komorowska. W programie znajdą się trzy dzieła Szymanowskiego: Muzyka do dramatu Kniaź Patiomkin, nowatorski I Koncert skrzypcowy i Stabat Mater zwane też Chłopskim Requiem. Będą to pierwsze w Sokołowie Podlaskim wykonania dzieł symfonicznych wielkiego polskiego kompozytora z I połowy XX wieku, związanego także z Mazowszem. Warto nadmienić, że ubiegłym roku prezentowaliśmy na trzech koncertach w Sokołowie Podlaskim, Myszyńcu i Węgrowie dzieła symfoniczne Gustava Mahlera w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego.

Współorganizatorami koncertu w Sokołowie Podlaskim oprócz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki i Sokołowskiego Ośrodka Kultury są również Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, Filharmonia Narodowa w Warszawie i Parafia Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Koncert jest prezentem dla melomanów z Powiatu Sokołowskiego oraz z wszystkich sąsiadujących z nim gmin, zainteresowanych usłyszeniem na żywo Pierwszej Orkiestry Rzeczypospolitej. Nieprędko zdarzy się kolejna taka okazja.

 Zobacz też: Mazowsze w Koronie