Rada Rodziców Przedszkola nr 2 laureatem konkursu „Mam 6 lat”

Gala konkursu "Mam 6 lat"

4 czerwca w Warszawie w Muzeum Porczyńskich odbyła się finałowa gala ogólnopolskiego konkursu „Mam 6 lat”, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Była ona podsumowaniem 16 gal regionalnych, w tym gali w województwie mazowieckim.

Podczas centralnej uroczystości zaszczytny dyplom Laureata na Mazowszu z rąk Pani Minister Edukacji Narodowej – Krystyny Szumilas odebrało przedszkole z Sokołowa Podlaskiego – Miejskie Przedszkole nr 2.
Na Finałowej gali nasze miasto reprezentowała delegacja w składzie: Burmistrz Miasta – Bogusław Karakula, Dyrektor Przedszkola – Urszula Marcinkowska, przedstawiciel Rady Pedagogicznej – Beata Osial, przedstawiciele Rady Rodziców – Monika Tymińska, Rusłan Mielniczuk i Andrzej Malinowski.
Dla naszego Miasta jest to ważna nagroda, gdyż w konkursie udział wzięli rodzice z 266 przedszkoli i 412 szkół z całej Polski. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało 97 finalistów, a spośród nich 32 laureatów.
Nasza placówka – Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim obok przedszkoli z dużych aglomeracji: Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Opola, Olsztyna, Poznania, Białegostoku, Szczecina i innych – znalazło się w gronie LAUREATÓW!
Jest to ogromne wyróżnienie, promocja i nobilitacja zarówno dla Przedszkola nr 2, jak również dla naszego miasta.
P.S.: A dzisiaj – 5 czerwca 2012 r. dotarła do Miejskiego Przedszkola nr 2 przesyłka – prezent dla przedszkolaków od Ministra Edukacji Narodowej!