Znicz dla Sokołowian zamordowanych w Katyniu – 10 kwietnia 2012

Zdjęcie z okładki książki

Dla każdego Polaka Katyń zawsze będzie symbolem wielkiego zła, jakie wyrządzono naszemu narodowi. Sokołów Podlaski również pamięta o tej zbrodni. Utworzono żywy pomnik pamięci pomordowanych na Wschodzie – Aleję Pamięci przy sokołowskiej konkatedrze.

Nie zapominajmy zatem o dacie 10 kwietnia, która naznaczyła się również wielką tragedią współczesnej Polski. Znicz – symbol pamięci niech pojawi się przy każdym dębie Alei Pamięci w Sokołowie Podlaskim. Dajmy przykład naszym dzieciom i młodzieży, pokażmy, że dla nas Polaków pamięć o naszych elitach pomordowanych na Wschodzie jest wieczna.
W tym dniu o godz. 18:00 sprawowana będzie w sokołowskiej konkatedrze Msza Święta za ojczyznę i pomordowanych na Wschodzie. Zapraszamy na tę uroczystość szczególnie wszystkie instytucje, które sadziły dęby. Po Mszy Świętej każda instytucja otrzyma certyfikat posadzenia dębu. Zachęcamy również do spaceru wzdłuż Alei Pamięci i zapalenia znicza – symbolu naszej pamięci o pomordowanych sokołowianach.
Komitet Organizacyjny
„Katyń…ocalić od zapomnienia”
w Sokołowie Podlaskim

 

Przypis: Zdjęcie pochodzi z okładki książki J. Odziemczyka „Śladami ludobójstwa Katyń, Charków, Twer – powiat Sokołów Podlaski 1940-2011”