Doors Open Festiwal

W sobotę, 5 września, o godz. 16:00 odbędzie się Doors Open Festiwal. Będzie to koncert plenerowy, w trakcie którego zaprezentowane zostaną parada pt. „W kręgu Sokoła” i happening przygotowane przez młodzież z miast sokolich oraz Teatr Makata.

Będziecie Państwo mieli również okazję zobaczyć pokaz w wykonaniu Teatru Ognia Megiddo. W dalszej części odbędzie się koncert zespołów muzycznych najchętniej słuchanych obecnie przez młodzież. Koncert odbędzie się na scenie plenerowej przy ulicy Piłsudskiego.

W koncercie Doors Open Festiwal wezmą udział młodzieżowe zespoły muzyczne z naszego miasta oraz znane kapele muzyczne m.in. Vavamuffin, Komety, Farben Lehre. Gwiazdą festiwalu będzie zespół FEEL.

„Doors Open” – Festiwal Sztuk Różnych – jest trzydniową imprezą interdyscyplinarną, przygotowaną z aktywnym udziałem młodzieży i dla młodzieży. Wezmą w nim udział młodzi ludzie z Mazowsza oraz kilku krajów Europy Zachodniej, którzy przyjadą do Sokołowa Podlaskiego w ramach partnerstwa miast sokolich.

Partnerstwo miast sokolich to nawiązana z inicjatywy Sokołowa Podlaskiego współpraca miast europejskich, mających w nazwie i w herbie sokoła. W ramach partnerstwa na początku września w Sokołowie Podlaskim gościć będą przedstawiciele miast sokolich z Włoch, Czech i Polski, wśród nich duże grupy młodzieży, reprezentujące zespoły artystyczne. W festiwalu uczestniczyć będą także różne grupy ekspresji artystycznej z Mazowsza oraz sokołowska młodzież jako gospodarze „Doors Open”. Nazwa festiwalu, oznaczająca otwarte drzwi, symbolizować ma otwartość na inne kultury, na innych ludzi, na wiedzę o nich, na nowe przyjaźnie, na nowe kontakty.

Doors Open Festiwal składać się będzie z różnych działań artystycznych interaktywnych, obejmujących takie dziedziny jak teatr, sztuka ulicy, plastyka, muzyka, angażujących tak wykonawców, jak i odbiorców. Wspólne działania pozwolą młodzieży lepiej poznać się i zrozumieć, publiczności zaś dadzą możliwość aktywnego uczestnictwa w realizowanych przedsięwzięciach.

Organizatorzy:

Miasto Sokołów Podlaski

Sokołowski Ośrodek Kultury

Współorganizatorzy:

Fundacja U siebie

Proskene Media & Event

Sponsorzy:

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych MIKST

PZU S.A.

TUiR Warta

Współfinansowanie:

Samorząd Województwa Mazowieckiego

Program „Europa dla obywateli”

Patroni medialni:

TVP Warszawa

Katolickie Radio Podlasie

Tygodnik Siedlecki

Radio Dla Ciebie

nwg.pl