Zielona afera w SOK

13 marca w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury, w ramach działań związanych z edukacją ekologiczną, odbył się spektakl pt. „Zielona afera, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy”.

Przedstawienie obejrzeli uczniowie szkół gimnazjalnych. Organizatorem był Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim, zatem udział w spektaklu był bezpłatny.

Aktorzy prezentujący spektakl dla uczniów naszych szkół przyjechali z Ośrodka Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku. Głównym przesłaniem było ukazanie jak istotne jest dbanie o czyste nieskażone środowisko, w którym żyjemy. Spektakl opowiadał o aferze, jaka wybuchła w Biurze Spełnienia Marzeń, kiedy skradziono z niego wszystkie marzenia o czystej wodzie, ziemi i powietrzu. Do rozwikłania zagadki przystąpił tytułowy Inspektor Zgroza. Wielkim zaskoczeniem był fakt iż wśród przesłuchiwanych nie ma winnego, którym okazujemy się my sami. Spektakl w przezabawny sposób ukazywał, że my wszyscy jesteśmy częścią szeroko pojętej przyrody i musimy dbać o jej czystość.