Festiwal eSKa w SOK

Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów z Mazowsza „eSKa” jest formą popularyzacji i promocji amatorskiej twórczości kabaretowej uprawianej chętnie przez Seniorów. To przedsięwzięcie skierowane do środowiska osób tzw. „złotego wieku”, obejmuje swym zasięgiem region Mazowsza.

Festiwal jest także formą ukazania pogodnego, aktywnego i bardzo różnorodnego sposobu spędzania wolnego czasu przez osoby starsze. Kabaretowa forma twórczości artystycznej dostarcza samym Seniorom ogromną radość, daje możliwość satysfakcji z pracy twórczej, dowartościowuje ich, natomiast w oczach odbiorcy budzi podziw i uznanie.

IV Festiwal Zespołów Kabaretowych Seniorów „eSKa” w tym roku odbędzie się 26 kwietnia (niedziela) w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Od godziny 10.00 w sali widowiskowej SOK odbędą się prezentacje konkursowe zespołów, solistów oraz duetów, które przyjadą do Sokołowa Podlaskiego. A o godzinie 16.00 rozpocznie się Koncert Finałowy „GALA KABARETOWA”. Komisja Artystyczna ogłosi w tym czasie wyniki, wręcz y nagrody po czym nastąpią występy laureatów tegorocznej „eSKi”

Po tym uroczystym ogłoszeniu wyników oraz po występach laureatów wystąpi Gość Festiwalu. W tym roku będą to Weronika Jegorow, Justyna Gugała oraz Monika Bylica z repertuarem Kabaretu Starszych Panów.

Weronika Jegorow, obecnie aktorka Teatru w Dąbrowie Górniczej, na co dzień jest studentką UR w Krakowie. Nie tylko śpiew i aktorstwo jest mocną stroną tej artystki. Weronika od wielu lat jest utalentowaną skrzypaczką.

Justyna Gugała, aktorka filmowa i teatralna. Na stale współpracuje z wieloma teatrami offowych scen krakowskich, min.: Teatr On Of, Teatr Cracovia, Scena K (spektakle muzyczne na szczudłach). Ponadto wielokrotnie brała udział w produkcjach TVN (W 11, Detektywi, Szymon Majewski Show), zagrała role w komedii romantycznej „Jeszcze raz”. Ma doświadczenie przed radiowym mikrofonem; hobbystycznie szyje na maszynie.

Monika Bylica jest znakomitą i utalentowaną pianistką, a zarazem akompaniatorką, którą można podziwiać na krakowskich scenach muzycznych i teatralnych. Poza tym jest także rewelacyjnym pedagogiem.

Liczymy, że kolejna edycja Festiwalu również będzie cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i dostarczy wszystkim satysfakcji.