Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski serdecznie zaprasza na uroczyste obchody święta narodowego z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości miejskie rozpoczną się o godzinie 11:00 w dniu 3 Maja, Mszą Świętą w kościele konkatedralnym Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP, po czym nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikami: Ofiar komunizmu, Ks. Generała Stanisława Brzóski i Czynu Niepodległościowego.

Zachęcam do okazania patriotycznych postaw i licznego udziału w miejskich obchodach tego święta wszystkich mieszkańców miasta, a także poczty sztandarowe i delegacje kombatantów, zakładów pracy, organizacji społecznych i politycznych.

W związku z ustanowieniem przez Sejm w 2004 roku Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się z gorącym apelem do mieszkańców Sokołowa Podlaskiego o wywieszenie flagi w dniach 2 i 3 maja, aby w ten sposób wyrazić i podkreślić naszą tożsamość i wartości. Niech będzie ona widoczną oznaką pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą.

Bogusław Karakula

Burmistrz Sokołowa Podlaskiego