Majowe Dni z Książką

Miejska Biblioteka Publiczna im. K. I. Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim zaprasza mieszkańców naszego Miasta na Majowe Dni z Książką.

Nasze propozycje:

 • 11.05.2008 (niedziela) – „Spotkanie z historią – Warsztaty – Papier ręcznie czerpany” pokaz otwarty przygotowany przez Czerpalnię Papieru „KALANDER” z Gliwic. Kiermasz książki sokołowskiej księgarni „EZOP” (plac przed siedzibą Biblioteki, godz. 15.00 – 18.00)
 • 12.05.2008 (poniedziałek) – „Spotkanie z historią – Warsztaty – Papier ręcznie czerpany” pokaz dla 4 grup w szkołach podstawowych, gimnazjach i średnich przygotowany przez Czerpalnię Papieru „KALANDER” z Gliwic
 • 13.05.2008 (wtorek) – „Spotkanie z historią – Warsztaty – Papier ręcznie czerpany” pokaz dla 4 grup w szkołach podstawowych, gimnazjach i średnich przygotowany przez pracowników Czerpalni Papieru „KALANDER” z Gliwic
 • 14.05.2008 (środa) – promocja książki Bożeny Mrozowskiej „Mazowieckie opowieści – wiersze dla dzieci” – 2 spotkania z dziećmi z grup klas „0”z przedszkoli miejskich.
 • 15.05.2008 (czwartek) -promocja zbiorku podlaskich legend zebranych w wyniku konkursu „Pieśń ujdzie cało…” („Piwnica Kasztelańska” godz. 11.00)
 • 16.05.2008 (piątek) – promocja książki Bożeny Mrozowskiej „Mazowieckie opowieści – wiersze dla dzieci” – 2 spotkania z dziećmi z grup klas „0”z przedszkoli miejskich.
 • 17.05.2008 (sobota) – „Dyskoteka bajkowych postaci” – zabawy, konkursy literackie dla dzieci przebranych za postacie ze znanych i ulubionych bajek.
 • Od 11.05.2008 do 17.05.2008 wystawa :”Książka wczoraj, dziś, jutro” (wypożyczona od Biblioteki mst.Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego) oraz wystawa starej książki ze zbiorów własnych Biblioteki.
 • 29.05.2008r.(wtorek) – Dzień Otwarty Biblioteki:
  – zwiedzanie Biblioteki i prezentacja komputerowego systemu obsługi bibliotecznej „SOWA”,
  – pytania do bibliotekarzy,
  – bezpłatne karty biblioteczne dla czytelników zapisujących się w tym dniu.

 

Zachęcamy Czytelników do zwrotu przetrzymywanych książek. W miesiącu maju nie będą naliczane i pobierane kary pieniężne za nieterminowe zwroty!!!!