Spartakiada Pracowników Samorządowych

W sobotę 1 marca odbyły się w naszym mieście corocznie organizowane zawody sportowe w ramach Spartakiady Pracowników Samorządowych z terenu Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach. W imprezie mogą uczestniczyć etatowi pracownicy samorządowi, radni oraz pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych pod warunkiem, że nie są czynnymi zawodnikami klubów sportowych.

Systematyczne spotkania w ramach spartakiady mają głównie charakter rekreacyjny i zabawowy. Służą głównie integracji wśród samorządowców, są doskonałym sposobem spotkania znajomych i nawiązania kontaktów towarzyskich.

W bieżącym roku spartakiada zorganizowana została przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim oraz Urząd Marszałkowski w Siedlcach. Zawody sportowe odbyły się na obiektach Publicznego Gimnazjum nr 2 i krytej pływalni OSiR.

Gośćmi honorowymi imprezy byli: Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego p. Mirosław Krusiewicz, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach p. Janina Orzełowska, Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego p. Bogusław Karakula. W rywalizacji wzięło udział rekordowa liczba blisko 300 uczestników reprezentujących 15 drużyn z Urzędów Gminy w: Sterdyni, Stara Kornica, Olszanka, Ceranów, Repki, Suchożebry, Korczew, Platerów, Skórzec, Sabnie, Sokołów Podlaski. Ponadto swoje reprezentacje wystawiły Starostwo i delegatura Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Urząd Miasta Węgrów oraz gospodarz imprezy Urząd Miasta Sokołów Podlaski.

Uczestnicy zawodów rywalizowali w trzech konkurencjach zespołowych (piłka nożna, przeciąganie liny, wyciskanie sztangi) i sześciu indywidualnych (tenis stołowy, szachy, pływanie, jazda na cykloergometrze, rzut lotką do tarczy, rzut piłką do kosza).

W spartakiadzie prowadzona była klasyfikacja indywidualna (w konkurencjach indywidualnych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn), klasyfikacja drużynowa (w konkurencjach zespołowych) oraz klasyfikacja ogólna, na którą składała się suma wszystkich punktów zdobytych przez reprezentantów w 9 konkurencjach. Uczestnicy spartakiady wykazali niezwykłe zaangażowanie, a sama rywalizacja w większości konkurencji przebiegała na dość wysokim poziomie.

Na zakończenie zawodów zwycięzcy poszczególnych konkurencji i najlepsze reprezentacje w klasyfikacji ogólnej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Imprezę oficjalnie zakończył Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego.

Wyniki

Szachy

kobiety – Wójciuk Iwona (Urząd Gminy Korczew)

mężczyźni – Piech Józef (Urząd Gminy Repki)

Pływanie

kobiety – Szczekutek Olga (Urząd Miasta Sokołów Podlaski)

mężczyźni – Mazurek Adam (Urząd Gminy Sokołów Podlaski)

Tenis stołowy

kobiety – Strzała Paulina (Urząd Gminy Sabnie)

mężczyźni – Prokurat Zbigniew (Urząd Gminy Skórzec)

Jazda na cykloergometrze

kobiety – Jagiełło Anna (Urząd Gminy Sterdyń)

mężczyźni – Odoszewski Krzysztof (Urząd Gminy Olszanka)

Rzut lotką do tarczy

kobiety – Onyszkiewicz Edyta (Urząd Miasta Węgrów)

mężczyźni – Przybysz Tomasz (Urząd Gminy Stara Kornica)

Rzut piłką do kosza

Jaszczuk Franciszek (Urząd Gminy Olszanka)

Piłka nożna

1. Urząd Miasta Sokołów Podlaski

Przeciąganie liny

1. Urząd Gminy Repki

Wyciskanie sztangi

1. Urząd Gminy Sterdyń

Klasyfikacja ogólna

1. Urząd Gminy Repki

2. Urząd Gminy Korczew

3. Urząd Gminy Olszanka

4. Urząd Gminy Sabnie

5. Urząd Gminy Sterdyń

6. Urząd Miasta Sokołów Podlaski

7. Urząd Gminy Skórzec

8. Urząd Gminy Platerów

9. Urząd Gminy Stara Kornica

10. Urząd Marszałkowski

11. Urząd Miasta Węgrów

12. Starostwo Siedlce

13. Urząd Gminy Suchożebry

14. Urząd Gminy Sokołów

15. Urząd Gminy Ceranów