Szymon Wróblewski zdobył puchar burmistrza

Trzeba było rozegrać dodatkowy mecz – turniej, żeby wyłonić zwycięzcę turnieju szachowego rozegranego 9 grudnia w Sokołowie Podlaskim. Po zakończeniu ostatniej 11 rundy okazało się, że troje zawodników z Sokołowa – Józef Flaziński, Anna Flazińska i Szymon Wróblewski ma po 10 pkt. Zazwyczaj w takich przypadkach kolejność ustalana jest wg dodatkowej punktacji, ale w niedzielę trójka zwycięzców miała i ten bilans jednakowy.

Ponieważ główną nagrodą był puchar burmistrza Bogusława Karakuli, trzeba było zarządzić dogrywkę, złożoną z partii błyskawicznych. Z dodatkowej rywalizacji zwycięsko wyszedł najmłodszy – Szymon Wróblewski, który dokonał dużego wyczynu, wygrywając obie partie z Flazińskimi. Drugie miejsce przypadło Ani Flazińskiej, po wygraniu z tatą Józefem. Kolejne miejsca zajęli: Jan Ostrysz z Wiśniewa (8 pkt.), Adam Ryszkowski z Węgrowa (7 pkt.), Stanisław Górecki i Piotr Zawadzki (obaj po 5 pkt.) z Sokołowa.

Turniej zorganizowany przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe i Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zwykle toczył się w bardzo przyjacielskiej, ale sportowej atmosferze. Być może dlatego, iż na otwarciu zawodów prezes STSz-u zapewnił, że na wszystkich zawodników czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez burmistrza Sokołowa Bogusława Karakulę. Na pewno gra się wtedy już mniej stresowo.