Koncert „Bądźmy solidarni”

12 lutego 2006 odbył się w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury koncert charytatywny „Bądźmy solidarni”, pod patronatem Burmistrza Sokołowa Podlaskiego, Bogusława Karakuli. Został on zorganizowany w związku z tragedią, która wydarzyła się w hali targowej w Katowicach.

Wystapiły zespoły z Sokołowskiego Ośrodka Kultury: chór Schola Cantorum Sokoloviensis, Formacja Tańca Nowoczesnego FATUM SOKOLIK, Zespół Pieśni i Tańca SOKOŁOWIANIE oraz Młodzieżowa Grupa Teatralna. Gościnnie wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz grupa choreograficzna Mażoretki z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, a także zespół wokalny Kamyk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pruszkowie.

Odbyła się także aukcja prac plastycznych, wykonanych przez dzieci i młodzież z koła plastycznego działającego w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Koncert obejrzała około 400-osobowa publiczność. Cały dochód z niego został przeznaczony na rzecz ofiar tragedii w hali targowej w Katowicach.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizowanym koncercie „Bądźmy solidarni” Sokołowskim Zakładom Mięsnym z Sokołowa Podlaskiego, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sokołowie Podlaskim, Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej PKS Sokołów oraz wszystkim osobom uczestniczącym w przedsięwzięciu.

Podczas koncertu zebrano 6.015.78 zł.