Radiowozy dla sokołowskiej policji

Dzisiaj o godz. 13.00 sokołowska policja otrzymała 5 nowych radiowozów. Zastąpią one dość zdezelowany już sprzęt jakim jeżdżą policjanci. Średnia wieku radiowozów to około 7 lat, a najstarsze polonezy pamiętają początek lat dziewięćdziesiątych.

W uroczystości wzięli udział Marszałek Urzędu Marszałkowskiego, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu, władze samorządowe – starosta, burmistrz miasta Sokołowa Podlaskiego i wójtowie z gmin Bielany i Ceranów.

Nowe radiowozy, Ople Astry, zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Urzędy Gmin w Bielanach i Ceranowie. Dodatkowo Skodę Fabia zakupił w pełni ze swoich środków burmistrz naszego miasta.

Przed i w trakcie uroczystości zorganizowano wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta. Przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury demonstrowany był sprzęt patrolowy. Na holu SOK wystawiono stoiska z informacjami dla mieszkańców dot. przemocy w rodzinie, zagrożeń ze strony narkotyków, informacji na temat przyjęć do policji oraz punkt informacyjny na temat posiadanych punktów karnych. Prezentowano również sprzęt używany przez policjantów w codziennej służbie.

Oficer Prasowy

KPP w Sokołowie Podlaskim

asp. Sławomir Tomaszewski