Finał Dni Sokołowa

Po raz trzeci w Sokołowie Podlaskim odbyły się Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne. Program imprezy był bogaty i zróżnicowany. Oprócz festiwalu zespołów folklorystycznych odbył się kiermasz sztuki ludowej, otwarto też wystawę „Klimaty Pogranicza” w galerii SOK. Wydarzeniem wieczoru był koncert Zespołu Golec uOrkiestra.

Popularni w Polsce bracia bliźniacy, na sokołowskiej scenie rozbawili i roztańczyli publiczność. Dobra pogoda oraz renoma zespołu sprawiły, że publiczność dopisała. Golcowie w swoim półtoragodzinnym występie zaśpiewali wszystkim znane utwory, takie jak: „Słodycze”, „Pieniądze to nie wszystko”, ” Ściernisko”. Słynną „Lornetkę” zespół wykonał po raz drugi na koniec koncertu, z jednym z mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wirowie – Robertem. Skoczna, żywa muzyka i ciepła atmosfera na scenie i pod sceną spowodowały, że wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że zespół Golec uOrkiestra jeszcze zawita do naszego miasta, z równie udanym występem.

Imprezę, jak zawsze, zakończył pokaz sztucznych ogni.