Czwarty Piknik Integracyjny

W przedostatnią sobotę sierpnia odbędzie się w Sokołowie czwarty Piknik Integracyjny. Impreza ta co roku przyciąga do naszego miasta reprezentacje niepełnosprawnych z całego województwa mazowieckiego i nie tylko, a w części rozrywkowej biorą udział tysiące mieszkańców miasta i gości.

Oto konkurencje sportowo-rekreacyjne IV Pikniku Integracyjnego, 23 sierpnia 2003:

I. Konkurencje lekkoatletyczne
stadion przy ul. Lipowej, godz. 11.00-12.30

11.00 100 m kobiet
11.00 skok w dal z miejsca mężczyzn
11.30 100 m mężczyzn
11.30 skok w dal z miejsca kobiet
12.00 rzut piłką lekarską kobiet i mężczyzn (dwie komisje)
12.00 wyścig na wózkach inwalidzkich 400 m

II. Gry sportowe
stadion przy ul. Lipowej, godz. 11.00-14.00

11.00 mecz koszykówki
12.00 turniej mini piłki nożnej

III. Konkurencje pływackie
kryta pływalnia przy ul. Bulwar 1, godz. 15.00

15.00 zjazd zjeżdżalnią na czas
15.30 wyścig pływacki na dystansie 25 m stylem dowolnym

Uwaga!
Zawodnicy mają prawo startu w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych, grze zespołowej i jednej konkurencji pływackiej.

Imienne listy startujących prosimy podać do dnia 11.08.2003 do OSiR w Sokołowie Podlaskim, ul. Lipowa 54, tel. 781 26 67, www.osir.sokolowpodl.pl

Oferta specjalna dla osób niepełnosprawnych z terenu miasta i powiatu sokołowskiego:

Podczas Pikniku będzie możliwość zaopatrzenia się w sprzęt rehabilitacyjny lub ortopedyczny, tj. wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, materace, środki ortopedyczne. W celu zgłoszenia indywidualnego zamówienia należy skontaktować się z Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaskim (tel. 781 6599) lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim (tel. 787 2202), ewentualnie właściwym Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Po przedstawieniu zlecenia właściwego lekarza, dowodu ubezpieczenia oraz orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (grupa inwalidzka), wózki inwalidzkie przyznawane są bezpłatnie, pozostały sprzęt z niewielką dopłatą, która może być na wniosek zainteresowanego zrefundowana ze środków PFRON.

Blok artystyczno-rozrywkowy na scenie plenerowej przy ul. Piłsudskiego rozpocznie się o godzinie 16.00 i trwać będzie do godz. 24.00. Wypełnią go prezentacje artystyczne osób niepełnosprawnych, następnie koncert zespołów rozrywkowych. Wystąpi m.in. zespół rockowy „Bohema”, a gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk, którego koncert rozpocznie się o godzinie 21:30.

Imprezie towarzyszyć będą wystawy rękodzieła artystycznego środowiskowych  domów samopomocy oraz domów pomocy społecznej, a także sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego Warszawskich Zakładów Sprzętu Ortopedycznego, punkt medyczny oraz prezentacje usług zdrowotnych i społecznych dla osób niepełnosprawnych SP ZOZ Sokołów oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Na ulicy Piłsudskiego zorganizowane będą stoiska handlowo-gastronomiczne oraz reklamowe  firm. Zainteresowanych zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji stoisk (tel. 787 2621 lub 787 2008).

Część artystyczno-rozrywkowa – szczegółowy program:

godz. 16.00 – Występ Dziecięcego Studia Piosenki z Sokołowskiego Ośrodka Kultury
godz. 16.20 – Formacja Tańca Nowoczesnego „FATUM” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury
godz. 16.30 – Oficjalne otwarcie  IV PIKNIKU INTEGRACYJNEGO
godz. 16.40 – Formacja Tańca Nowoczesnego „FATUM”
godz. 16.50 – „Przygody Sindbada Żeglarza” – spektakl dla dzieci w wykonaniu TEATRU NORMA z Krakowa
godz. 17.40 – Występy Zespołów z Domów Pomocy Społecznej
godz. 19.00 – Wręczenie nagród
godz. 19.30 – Występ Zespołu „RADEK BLUES BAND”
godz.20.10 – Występ Zespołu Rockowego „BOHEMA”
godz. 21.30 – KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA.

Uczestnicy:

 • Dom Pomocy w Siedlcach
 • Dom Pomocy Społecznej „Jedlina” z Mieni Zespół „Oaza”
 • Dom Pomocy Społecznej św. Józefa z Mieni
 • Dom Pomocy Społecznej z Jabłonny Lackiej
 • Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Oddział w Siedlcach
 • Dziecięce Studio Piosenki z SOK – instruktor Barbara Rostek – Śladowska. Studio działa od  dwóch lat, skupia 20 dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej. Dzieci występowały na III Pikniku Integracyjnym w Sokołowie Podl., śpiewały wielokrotnie na imprezach w SOK, koncertowały m.in. w Węgrowie i w Grodzisku. Dziecięce Studio Piosenki zaprezentuje piosenki z tekstami m.in. J. Brzechwy i J. Tuwima.
 • Formacja Tańca Nowoczesnego – „FATUM” istnieje dwa lata, działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Do  formacji należy blisko 200 osób w wieku od 5 do 19 lat. Instruktorem i choreografem grupy jest Anna Łukasiak. Pomimo krótkiego okresu istnienia FATUM ma na swym koncie wiele nagród rangi ogólnopolskiej m.in. Wicemistrzostwo Polski w kategorii miniformacje hip-hop /2002r./, III miejsce w kategorii miniformacje dzieci na Mistrzostwach Polski hip-hop w Szczecinie/2003r./, V miejsce- hip-hop miniformacje dzieci na Mistrzostwach Świata Hip-Hop w Lublijanie /2003r./, „Srebrny Aplauz” w kategorii etiudy taneczne do lat 16 na XXIV Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie /2003r./.
 • „Przygody Sindbada Żeglarza” – spektakl w wykonaniu Teatru NORMA z Krakowa. Jest to dynamiczna inscenizacja znanego tekstu Bolesława Leśmiana, adresowana do dzieci. Widowisko, pełne muzyki i tańca przenosi młodego widza w świat bajecznego Bliskiego Wschodu.
 • Zespół „RADEK BLUES BAND” działa przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Liderem zespołu jest Radek Świderski. Grupa prezentuje utwory rockowe i bluesowe, covery z lat 70 i 80.
 • Zespół BOHEMA – znany zespół rockowy z Warszawy, działający na rynku od 6 lat. W tym czasie dali około 400 koncertów w całej Polsce. Zwieńczeniem dotychczasowej kariery grupy jest  debiutancka płyta pt. „Bohema”, wydana przez Polskie Radio S.A. Na krążku znajdują się autorskie utwory utrzymane w rockowym klimacie inspirowanym muzyką „czarnych” bluesmenów oraz takich wykonawców jak Bob Dylon, Elvis Presley, The Doors, Jimi Hendrix. W takim klimacie utrzymany będzie również rock’ n’ rollowy koncert w wykonaniu BOHEMY w czasie IV Pikniku Integracyjnego w Sokołowie Podlaskim.
 • Gwiazda wieczoru – KRZYSZTOF KRAWCZYK