Nowe witacze

W piątek 25 kwietnia przy ulicy Siedleckiej odbyła się uroczystość oficjalnego odbioru witaczy. Zostały one niedawno ustawione przy drogach krajowych, wjazdowych do miasta od strony Warszawy, Siedlec, Drohiczyna i Łomży (ulice Węgrowska, Siedlecka, Repkowska i Kupientyńska). Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Burmistrz Bogusław Karakula i przedstawiciele głównego fundatora: Prezes Zarządu Sokołów SA Bogusław Miszczuk i prezes Sokołowskich Zakładów Mięsnych Sławomir Kawalec. Na witaczach umieszczona jest nazwa miasta, herb i logo firmy Sokołów S.A.

Oto opis techniczny dostarczony przez wykonawcę, firmę Mentor Polska:

Witacz wielkogabarytowy wykonany na bazie konstrukcji stalowej, zabezpieczonej antykorozyjnie. Powierzchnie, na których umieszczone są nazwa miasta, herb oraz logo sponsora wykonane są z gatunkowych blach ocynkowanych, profilowanych łukowato. Poszycie słupów wykonane jest z profilowanych blach ocynkowanych, lakierowanych proszkowo. Litery napisu „Sokołów Podlaski” przestrzenne (bryły), odsunięte od płaszczyzny (dystans). Cała konstrukcja zakotwiona jest do betonowego kesonu.

Nie zważając na estetyczną ani na finansową stronę całego przedsięwzięcia, sokołowska młodzież spontanicznie rozpoczęła upiększanie witaczy, jeszcze przed ich oficjalnym odbiorem. Efekty można obserwować np. na obiekcie przy ulicy Kupientyńskiej. Serdecznie prosimy o zaprzestanie tego procederu, choćby przez wzgląd na fakt, że za usunięcie szkód zapłacimy my wszyscy – sokołowscy podatnicy.